Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TEŞEKKÜRLER ADALET BAKANI

Demiryolu Yardımlaşma Derneği’ne aitÇeşm-i Cihan Öğrenci Yurdu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un girişimleri ile Adalet Bakanlığına devredildi. Tuzcular Köyü Dörtkol mevkiinde bulunan yurt binasının Adalet Bakanlığı tarafından sosyal tesis olarak kullanılması planlanıyor. Ankara’nın denizi olarak tanıtılan Bartın’da hizmet verecek olan tesiste ülkemizin birçok yerinden Adalet Bakanlığı personelinin misafir edilmesi beklenirken tesisin faaliyete geçmesiyle beraber Bartın’ın turizmde yeni bir eşik atlayacağı tahmin ediliyor. Bartınlılar da tesisin turizme kazandırılacak olmasından oldukça memnun.

Okunma: 767

08.12.2023 09:49

Facebook'ta Paylaş

Demiryolu Yardımlaşma Derneği’ne aitÇeşm-i Cihan Öğrenci Yurdu, Adalet Bakanı ve AK Parti Bartın eski Milletvekili Yılmaz Tunç’un girişimleri ile Adalet Bakanlığı’na devredildi.

Tuzcular Köyü Dörtkol mevkiinde bulunan yurt binasının Adalet Bakanlığı’na devri gerçekleştirilirken yurt binasının sosyal tesis olarak kullanılması bekleniyor.

Sendika Başkanı tapuyu Adalet Bakanlığı’na devrederken Çeşm-i Cihan Öğrenci yurdu daha önceleri erkek ve kız yurdu olarak kullanılmıştı. Yaklaşık 670 kişilik kapasitesi olan yurt binası uzun süredir kullanım dışı idi.

 

Yurt binası Adalet Bakanlığı’na devredildi

 

Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak’ın çabaları ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un desteği ile 120 milyon lira bedeli olan öğrenci yurdunun 80 milyon liraya Adalet Bakanlığı’na devredildiği öğrenildi.

Ankara’nın denizi olarak lanse edilen Bartın’da, Amasra ve İnkumu denizi ve kumsallarıyla başta Ankara olmak üzere popüler bir konumda yer alırken söz konusu tesisin hizmete girmesiyle beraber Adalet Bakanlığı personeli arasında Bartın’ın popülerliğinin daha da artacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bartın’da memnuniyetle karşılandı

Çeşm-i Cihan Öğrenci Yurdunun Adalet Bakanlığına devredilmesi Bartın kamuoyunda da memnuniyetle karşılandı. Bartın kamuoyu yurdun devredilmesi ile başta Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak ve emeği geçen herkese teşekkür ederken çalışmanın önemli bir yatırım olduğu, Bartın’da turizm sektörüne büyük katkısı olacağı dile getirildi.

Haber: Soner Boyacı

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin