Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ BARTIN GENELİNDE FİYATLARI DENETLİYOR

Bartın Ticaret İl Müdürlüğü, haksız fiyat artışının önüne geçmek ve raflarda etiketsiz ürün bırakmayarak tüketici mağduriyetlerini önlemek amacıyla Bartın genelinde denetimlerine devam ediyor. Denetimler kapsamında haksız fiyat artışı olduğu anlaşılan ürünler için 10 bin 910 TL'den 109 bin TL'ye kadar idari para cezası uygulanacağı belirtilirken diğer taraftan; etiketi bulunmayan ürünler ile kasa fiyatı ve etiket fiyatı arasında fark bulunan ürünler için ürün başına 452 TL ceza kesileceği ifade edildi.

Okunma: 195

23.09.2021 13:59

Facebook'ta Paylaş

Ticaret Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliklerine gönderilen yazı ile tüm illerde haksız fiyat artışı ve fiyat etiketleri denetimleri yapılıyor.

 

Son günlerde kamuoyuna yansıyan haksız fiyat artışı iddiaları Ticaret Bakanlığı'nı harekete geçirerek 81 ilde Ticaret İl Müdürlükleri vasıtasıyla denetimler başladı.

 

Bu kapsamda haksız fiyat artışı olduğu anlaşılan ürünler için 10 bin 910 TL'den 109 bin TL'ye kadar idari para cezası uygulanacak.

 

Diğer taraftan; etiketi bulunmayan ürünler ile kasa fiyatı ve etiket fiyatı arasında fark bulunan ürünler için ürün başına 452 TL ceza kesilecek.

 

İndirimli satışların gerçeği yansıtıp yansıtmadığına bakılarak kasa fişleri kontrol edilecek. İndirimin uygulandığına dair ispat niteliğinde fiş sunulmazsa, Bakanlık bu durum için de cezai işlem uygulayacak.

 

Bu kapsamda Bartın Ticaret İl Müdürlüğü’nün haksız fiyat artışının önüne geçmek ve raflarda etiketsiz ürün bırakmayarak tüketici mağduriyetlerini önlemek amacıyla Bartın genelinde denetimlerine yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin