Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TMO, BARTIN’DA FINDIK ALIMINA BAŞLADI

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Bartın’da fındık alımına bugün itibariyle başladı. TMO, Bartın Tarım Kredi Kooperatifi yanında açtığı depoda fındık alımlarını gerçekleştirirken üreticilerin ürün teslimi için (randevu.tmo.gov.tr) adresinden randevu alması gerekiyor. Fındık üreticileri, güncellenmiş ÇKS belgelerindeki kayıtlı miktar kadar ürünü teslim edebilirken ödemelerin en geç 10 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

Okunma: 443

29.08.2020 16:11

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’daki Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık alımlarına 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacağını belirterek, fındık üreticilerine bol ve bereketli bir kazançlar diledi.

  Milletvekilin Tunç, TMO’nun Bartın Tarım Kredi Kooperatifi yanında açtığı depoda fındık alımlarına 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacağını, ürün teslimi için (randevu.tmo.gov.tr) adresinden randevu alınması gerektiğini söyledi.

“Ödemeler 10 gün içerisinde yapılacak”

Hükümet olarak fındık üreticisinin hep yanında olduklarını söyleyen Milletvekili Tunç, alım şartlarını sağlayan ve 2020 yılı mahsulü olan tüm kabuklu fındıklar satın alınacağını, ürün teslimi için randevusu web sitesi (randevu.tmo.gov.tr) alınabileceğini,  güncellenmiş ÇKS belgelerindeki kayıtlı miktar kadar ürünü teslim edebileceğini, ödemelerin en geç 10 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına yatırılacağını söyledi.

“Covid-19 tedbirleri alınacak”

Milletvekili Tunç, fındık alım merkezinde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerinin de alınacağını belirterek, “Sosyal mesafe kurallarına uyulacak, atım sahasında ürün sahibi dışında 3. şahıs bulundurulmayacak, ürün sahibi de maske takmak koşuluyla atım sahasına giriş yapabilecektir.”dedi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da verilen desteklerle fındık üreticisinin yüzünü güldürdüklerini belirterek, her yıl ortalama 5000 kişinin bu desteklerden faydalandığını açıkladı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1601429640.60282020-09-30 04:34:00