Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TSO BAŞKANI BALIK HİSARCIKLIOĞLU’NUN BARTIN ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, bir dizi açılış ve temas için Bartın’a geldi. Hisarcıklıoğlu’nun Bartın ziyaretini değerlendiren TSO Başkanı Halil Balık, “Selden mağdur olan üyelerimizin bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalara hız verilmesini talep ettik.”dedi.

Okunma: 270

14.09.2022 10:43

Facebook'ta Paylaş

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu, Bartın girişinde Ticaret ve Sanayi Odası Heyeti ve Siyasi Parti temsilcileri karşıladı. Karşılama esnasında Toptancılar sitesindeki odaya ait arsaya oda hizmet binası yapılması hususunda TOBB Başkanına bilgi verildi.

Programına Bartın Belediyesi ziyareti ile başlayan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ile bir süre sohbet etti.

Sohbet sonrasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ziyaretleri için teşekkür ederek Bartın el sanatlarının resmedildiği yağlı boya resim tablosunu hediye etti.

Başkan Hisarcıklıoğlu belediye ziyaretinin ardından Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını ziyaret etti.

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık’ın ev sahipliğindeki toplantıda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, iş dünyasını dinlemek, sıkıntılarını öğrenip önerilerini duymak için geldiklerini ifade etti. Pandemi döneminde de, oda borsa başkanları ile birlikte çalışarak, iş insanları için pek çok desteğin çıkmasını sağladıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Elbette yapılması gereken daha çok iş var. TOBB olarak bunları da takip ediyor ve dile getiriyoruz” dedi.

Kredi faizleri ve limitlerinde, yaşadıkları sıkıntıları hatırlatan Hisarcıklıoğlu, bu konunun çözümü için önce Merkez Bankası, sonra kamu bankaları ile TOBB’da bir araya geldiklerini söyledi. Sonrasında yeni düzenlemelerin hayata geçtiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, “Haziran ayında, TOBB Türkiye Ekonomi Şurasına, Cumhurbaşkanı Yardımcımız, Maliye, Sanayi, Ticaret ve Enerji Bakanlarımız katıldı. Halil Başkanımla birlikte, piyasada yaşanan tüm sorunları, dertlerinizi ve taleplerinizi bakanlara anlattık” diye konuştu.

Bartın TSO Başkanı Halil Balık ile Ankara’da da birlikte çalıştıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, Halil Balık ve ekibini Akredite Oda olarak üyelerine 5 yıldızlı hizmet verdikleri için de kutladı.

TSO’ya TOGG aracı tahsis edilecek

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na Bartın ziyareti için teşekkür ederek “Bartın sanayisinin ve ekonomisinin gelişmesi için birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam edeceklerini dile getirdi. Toplantıda TOBB’un ortağı olduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını Rifat Hisarcıklıoğu’nun yaptığı TOGG hakkında da bilgi paylaşımında bulunulurken, Bartın TSO’nun ortağı olduğu Gümrük ve Turizm İşletmelerinin Türkiye genelinde açılan 12 adet Gümrük Kapısının faaliyetleri de görüşüldü. Bunun yanı sıra en büyük hissedarı ve yöneticisi TOBB olan Kredi Garanti Fonu’nun yeni kredi olanakları ele alındı. Selden mağdur olan üyelerin bir an önce mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışmalara hız verilmesi talep edildi. Ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan mart ayında çıkacak 1 TOGG aracının odaya tahsisi ve yeni yapılması düşünülen oda hizmet binası için destek sözü verdi.

Ziyaretin sonunda Başkan Balık, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Bartın Tel Kırma sanatı ile hazırlanmış hediyeyi taktim etti.

Ziyaretin ardından Bartın TSO Uyum ve Arabuluculuk Merkezi’nin açılışı yapıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu açıklamasında, “Odamız bünyesinde Bartın’a Arabuluculuk Merkezi kazandırıyoruz. Artık tüm hukuki ihtilaflarınızı, burada hem daha hızlı, hem de daha ucuza çözebileceksiniz” ifadesini kullandı.

Bartın TSO Uyum ve Arabuluculuk Merkezi’nin kurdelası TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık ve davetliler ile birlikte kesilerek hizmete açıldı.

Bir dizi ziyaret ve açılışlar yapan Başkan Hisarcıklıoğlu akşam saatlerinde Bartın’dan ayrıldı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin