Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TSO BAŞKANI BALIK, “VATANDAŞI MAĞDUR EDENLERE KARŞI SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Koronavirüs nedeniyle ürünlerde yapılan haksız fiyat artışlarına karşı basın açıklaması yaptı. Bartın TSO Başkanı Halil Balık yaptığı basın açıklamasında, “Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; Vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”ifadelerine yer verdi.

Okunma: 330

16.03.2020 14:57

Facebook'ta Paylaş

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Koronavirüs nedeniyle ürünlerde yapılan haksız fiyat artışlarına karşı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Bartın TSO’da gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan TSO Başkanı Halil Balık vatandaşı haksız fiyat arışı ile mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacaklarını vurgulayarak haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracaklarını ifade etti.

“Vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız”

 Bartın TSO Başkanı Halil Balık tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi,  “Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm ülkeleri etkisi altına alan Koronavirüs salgını ülkemizi de etkilemiştir. Devletimiz tarafından vatandaşlarımız hızlı bir şekilde bilgilendirilmiş, alınması gereken tedbirler alınmış ve kurumlarımızın çalışma sistemi salgınla mücadeleye odaklı olarak yeniden düzenlenmiştir. İş dünyamız da devletimizce alınan tedbirlere hızlı bir şekilde uyum sağlamış olup salgınla mücadeleye katkı vermektedir.  Bunun birlikte gerek basından, gerek sosyal medyadan ve gerekse vatandaşlarımızdan bazı ürünlerde haksız fiyat artışı yapıldığı yönünde geri bildirimler alınmaktadır. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve haksızlık yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”dedi.

“İnsanlarımızın panik yapmaması lazım”

Bartın TSO Başkanı Halil Balık açıklamasında ayrıca Bartın’daki durumu da değerlendirerek, “Odamıza gelen bir şikayet ya da bildirim yok. Ama kamuoyundan duyduğumuz özellikle vatandaşlarımızın kolonya ve maske talepleri olduğu. Ama bildiğiniz gibi bu ürünler raflık ürünler. Esnafımız da bunları raflık aldıkları için, birden bire de talep olduğu için maalesef bunlarda yoka düşmektedir. Ama bu kesinlikle esnafın karaborsa yaratması ile ilgili bir düşünce değildir. Biliyorsunuz Çin’de başlayan bu salgında maske sıkıntısı zaten üretici ülke olduğu için maske sorunu tüm dünyada başlamıştı. Türkiye’de fazla maske üretimi olmadığı ve herkesten de bir talep oluştuğu için böyle bir sıkıntı oldu. Biz hep şunu söylüyoruz. Tedbirler önemli ve alınması gerekli ama Bartın’da şu ana kadar böyle bir olay vuku bulmadı. Bunun için insanlarımızın panik yapmaması lazım. Ne kolonyaya ne de maskeye ihtiyaçlarının olacağını zannetmiyoruz.”dedi.

“Toplantıların hepsi iptal oldu”

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak alınan önlemlerle ilgili soruyu da yanıtlayan Başkan Balık, “Ülke genelinde tedbir alındığı için TOBB’da buna uydu ve bize yazılar geldi. Bununla ilgili yakın zamanda yapılacak olan toplantıların hepsi iptal oldu. Nisan sonuna kadar da meclis toplantıları ve meslek komitesi toplantıları yapılmayacak. Yaz ayında da bu sorunun ortadan kalkacağı söylendi. Bekleyeceğiz. İnşallah kazasız belasız bu sorunu atlatacağız.”dedi.

Disiplin cezası uygulanacak

Odanın uygulayabileceği ceza ve yaptırımlar ilgili de konuşan Balık, “ Bizim disiplin cezamız var. Biz bunu uyguluyoruz. Bununla ilgili kurumlarında yaptırımları var ve uygulanacaktır. Bizim cezalarımız idari olarak disiplin cezalarını kapsıyor.”dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1586462129.082020-04-09 22:55:29