Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TSO’DA GENÇ GİRİŞİMCİ RÜZGARI ESİYOR

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda genç girişimci rüzgarları esiyor. Bartın Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü öğrencileri Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret ederek görme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onlara bağımsızlık sağlamak amacıyla geliştirdikleri proje ve İnsansız Hava Araçları üzerinde yaptıkları çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi. TSO Başkanı Halil Balık öğrencilerin sunumunu ilgiyle dinlerken, “Girişimciliğin genç yaşlarda olması bizim için çok değerli, bilhassa Sosyal Sorumluluk bilinci ile yapılan girişimcilik örneklerini görmek gurur verici. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman genç girişimcilere destek verdik ve her daim desteğe tekrar hazır olduğumuzu bildirmek isterim.”dedi.

Okunma: 585

29.11.2023 11:44

Facebook'ta Paylaş

Bartın Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü öğrencileri Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Bartın TSO’da gerçekleşen ziyarette Meclis Başkanı Hüseyin Çalıkoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları M. İlker Yıldırım ve S. Cem Yıldız, Muhasip Üye Keramettin Şenkal, Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ufuk, Yönetim Kurulu Üyesi Necati Sandıkçı ve Genel Sekreter Ahmet İncekara da yer aldı.

 

Öğrenciler projelerini sunumla anlattı

Bartın Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübü öğrencileri ziyaretlerinde 2023-2024 yılının proje ve faaliyetleri hakkında Bartın TSO Yönetim Kuruluna sunum yaptı. Sunumda görme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onlara bağımsızlık sağlamak amacıyla geliştirmeye devam ettikleri projelere ve İnsansız Hava Araçları üzerinde yaptıkları çalışmalara yer verildi. Genç girişimciler, akıllı bileklik, insansız hava araçları, akıllı asistan gözlük, otonom araç gibi birçok projelerde yarışmalara katıldıklarını ve bu projeler nezdinde Bartın’ı temsil etme fırsatına sahip olduklarını belirttiler. Mevcut başarılarına yenisini kazandırmak için daha fazla gayret ve heyecan ile çalışmaya devam ederek Bartın Üniversitesi’ni ve Bartın’ı en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade ettiler.

TSO’dan destek sözü

Yapmış oldukları proje ve faaliyetlerin önemini vurgulayan Bartın TSO Başkanı Halil Balık ise genç girişimcilere her zaman destek olmaya hazır olduklarını ifade ederek, “Girişimciliğin genç yaşlarda olması bizim için çok değerli, bilhassa Sosyal Sorumluluk bilinci ile yapılan girişimcilik örneklerini görmek gurur verici. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman genç girişimcilere destek verdik ve her daim desteğe tekrar hazır olduğumuzu bildirmek isterim. Bu girişimci ruhunuzun daima heyecanlı kalmasını ve projelerinizin sizlere yeni başarılar kazandırmasını dilerim” dedi.

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin