Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TUNÇ BAKANDAN TALEPTE BULUNDU

...

Okunma: 3901

17.10.2016 16:13

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımı ile Düzce’nin Çilimli ilçesinde Bartın Uluslu iş adamı Refik Kuru’ya ait kereste fabrikasının temel atma törenine katıldı.

 

Tören sonrasında Bakan Faruk Özlü ile görüşen Milletvekili Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesi ikinci ilave alan ile ilgili çalışmalar hakkında bilgilendirerek, kamulaştırma ve alt yapı çalışmaları için ödenek talebinde bulundu. Bakan Özlü Milletvekili Tunç’a Bartın OSB’nin kamulaştırma ve alt yapı çalışmaları için gereken maddi desteği Bakanlık olarak vereceklerini ifade etti.

 

OSB 2.genişleme alanı ile ilgili çalışmalar

 

Milletvekili Tunç, 109 ha'lık alan büyüklüğündeki Bartın merkez 1. Organize sanayi bölgesi (OSB) 2. İlave alan ile ilgili olarak bu güne kadar yer seçimi onayı, imar planı çalışmaları ve Irmak Islah çalışmalarını gerçekleştirdiklerini belirterek, kamulaştırma ile ilgili olarak ta kamu yararı kararının alındığını, kamulaştırma bedeli ve alt yapı hizmetlerini gerçekleştirmek için gerekli olan ödenek için Bilim ve Sanayi Bakanlığından kredi talebinde bulunduklarını belirterek, Sayın Bakanın bu konuda gerekli desteği vereceklerini ifade ettiğini söyledi.

 

1300 dönüm yeni alanla OSB iki kattan fazla büyüyecek

 

Milletvekili Tunç, projenin uygulanmasından sonra Bartın Organize Sanayi Bölgesine 1000-1300 dönüm yeni alan kazandırmış olacaklarını, bunun da Bartın'daki istihdam ve gelişme için çok büyük bir öneme sahip olacağını söyledi.

 

Milletvekili Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesinin ilk kurulduğunda 72  hektar iken bunu yeni kamulaştırmalarla 96 hektara çıkardıklarını belirterek, ilave alanı OSB'ye kazandırdıkları takdirde Bartın OSB'nin iki kattan daha fazla büyüme sağlayacağın bunun da Bartın'a en az 30 yeni büyük fabrika demek olduğunu söyledi.

 

Bartın OSB için 380 kv’lik indirici trafo merkezi’nin ihalesi de yapıldı

 

Zonguldak-Bartın arasında Yüksek Enerji Nakil Hattı'nın yapımının tamamlandığını belirten Milletvekili Tunç, Zonguldak'taki elektrik santrallerinden 380 KV'lik indirici trafo merkezine enerji sağlanacağını böylece Bartın'da sanayicinin enerji ihtiyacı ile Bartın il ve ilçelerindeki enerji kesintisi sorununun ortadan kaldıracağını söyledi. Milletvekili Tunç, 380 KV'lık Trafo Merkezi'nin ihalesinin 12 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirildiğini inşaat çalışmalarına başlanacağını söyledi.

 

OSB Arıtma Tesisi, Doğalgaz ve Köprü Tamam

 

Milletvekili Tunç, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından sağladıkları 4 milyon lira kredi ile OSB'nin arıtma tesisleri inşaatının tamamlanarak hizmete girdiğini, 2010 yılından buyana doğalgazın sanayicinin hizmetine sunulduğunu, OSB'ye ulaşımı sağlayacak olan Köprünün yapımını tamamladıklarını belirterek, Bartın'ı her alanda olduğu gibi Sanayi alanında da büyütmenin gayreti ile çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1576194249.872019-12-13 02:44:09