Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TUNÇ, “BARTIN’DA YENİ BİR YATIRIM YILI BAŞLIYOR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM’de kabul edilen 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununu değerlendirerek 2020 bütçesinden Bartın’ın hak ettiği payı aldığını ifade etti. Tunç açıklamasında Bartın’da yeni bir yatırım yılının başladığını da söyleyerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetlerinin icraat hamlesinden Bartın’ımız il merkezi, ilçe, belde ve köylerimiz fazlasıyla nasibini aldı ve almaya devam ediyor. Bartın, 2007 yılından itibaren nüfusu azalan İller arasında değil nüfusu artan iller arasında yerini aldı. Üniversitesi ile, barajları ile, modern eğitim yuvaları İle, tünelleri, viyadükleri, köprüleri, duble yolları İle, sağlık yatırımları, çevre ve şehircilik alanındaki yatırımlar, KÖYDES projeleri, yenilenen kamu hizmet binaları, gençlik ve spor yatırımları, turizm yatırımları, Organize Sanayi Yatırımları, sanayicimize üreticimize ve çiftçimize verdiğimiz teşviklerle Bartın’ımızı her alanda geliştirmenin gayreti içerisinde olduk. Bu güne kadar 7 milyar lirayı aşan kamu yatırımını Bartın’a kazandırdık, devam eden 7 milyar liralık kamu yatırımını da Bartın’ımıza kazandırmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.”dedi.

Okunma: 3002

24.12.2019 13:12

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç TBMM’de kabul edilen 2020 bütçesini değerlendirdi. Tunç yaptığı değerlendirmelerde Bartın’ın 2020 bütçesinden hak ettiği payı aldığını vurgulayarak Bartın’da yeni bir yatırım yılının başlayacağını ifade etti.

 

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada şunları söyledi, “2020 Bütçesinden Bartın’ımız hak ettiği payı alıyor. Yeni bir yatırım yılı başlıyor. Cumhuriyet tarihimizin 80 yıla yakın çok partili siyasi döneminde 18 yıl boyunca aralıksız bütçe yapmak, milletimizin teveccühüyle sadece AK Parti'ye nasip oldu.

9 Aralık 2019’dan itibaren yoğun bir şekilde görüşmeleri yapılan 2020 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi TBMM’de kabul edildi. 2020 yılı Bütçesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içinde hazırlanan ikinci bütçe. 18 yıl boyunca aralıksız bütçe yapmak, milletimizin teveccühüyle sadece AK Parti'ye nasip oldu. Hemşehrilerimize ve milletimize müteşekkiriz.

2020 yılı Bütçesi; bir harcama değil, adeta bir yatırım, bir hizmet bütçesidir. Toplam bütçe 1.095.461.069.000 TL. Eğitime ayrılan bütçe kaynakları 2020 yılında 176,1 milyar liraya çıkarıldı. Bartın Üniversitemize 2020 yılı bütçesinde 133.209.000 TL ödenek ayrıldı. Üniversitemize gelecek 3 yıl için ise 2021’de 141.365.000 TL, 
2022’de 150.141.000 TL olmak üzere toplam 424.715.000 TL ödenek öngörüldü.

Sağlığa 2020 yılı bütçesinde ayrılan kaynak 188,6 milyar lira. 2020 yılı bütçesinde sosyal harcamalar için ayrılan kaynak miktarı 69,5 milyar liraya çıkarıldı. Büyükşehir ve diğer belediyeler ile özel idarelere ayrılan kaynak 97,3 milyar lira. KÖYDES Projesi için 1,5 milyar lira, SUKAP Projesi için 837 milyon, sokak aydınlatmaları için 2,4 milyar lira kaynak ayrıldı. 2020 yılında bütçeden tarım ve ormana ayrılan kaynak 40,3 milyar liraya çıkarıldı. Bu kapsamda, tarımsal destek programları için 22 milyar, tarım sektörü yatırım ödenekleri için 5,1 milyar, tarımsal kredi sübvansiyonu, müdahale alımları, tarımsal KİT'lerin finansmanı ve ihracat destekleri için 6,3 milyar lira kaynak ayrıldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetlerinin icraat hamlesinden Bartın’ımız il merkezi, ilçe, belde ve köylerimiz fazlasıyla nasibini aldı ve almaya devam ediyor. Bartın, 2007 yılından itibaren nüfusu azalan İller arasında değil nüfusu artan iller arasında yerini aldı. Üniversitesi ile, barajları ile, modern eğitim yuvaları İle, tünelleri, viyadükleri, köprüleri, duble yolları İle, sağlık yatırımları, çevre ve şehircilik alanındaki yatırımlar, KÖYDES projeleri, yenilenen kamu hizmet binaları, gençlik ve spor yatırımları, turizm yatırımları, Organize Sanayi Yatırımları, sanayicimize üreticimize ve çiftçimize verdiğimiz teşviklerle Bartın’ımızı her alanda geliştirmenin gayreti içerisinde olduk. Bu güne kadar 7 milyar lirayı aşan kamu yatırımını Bartın’a kazandırdık, devam eden 7 milyar liralık kamu yatırımını da Bartın’ımıza kazandırmak için gece gündüz çalışmaya devam ediyoruz.

2020 yılı bütçesi, üreticimizin, esnafımızın, çiftçimizin, öğrencimizin, işçimizin, memurumuzun kısacası 82 milyon aziz milletimizin bütçesidir. 2020 yılı bütçesinin Bartın’ımıza, hemşehrilerimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Bartın ilimize kazandırdığımız eserler için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, tüm Bakanlarımıza, hükümet programlarının ilimizde uygulanmasını titizlikle takip eden Sayın Valimize ve ilimiz yöneticilerine, Parti teşkilatlarımıza, Meclis üyelerimize, yerel yöneticilerimize ve bizlerden desteğini hiç esirgemeyen Bartınlı hemşehrilerimize teşekkür ederim.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin