Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“TÜRKIYE DERIN BIR YOKSULLUK YAŞIYOR”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir dizi ziyaret ve parti binasının açılışı için Bartın’a geldi. İnce, Bartın programı kapsamında Kozcağız ve Bartın merkezde ziyaretlerde bulunarak vatandaş ve esnaflarla bir araya geldi. İnce, parti binasının açılışında yaptığı konuşmada iktidarı eleştirerek, “ Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Gördüğümüz şey Türkiye derin bir yoksulluk yaşıyor. Kiralar pahalı, gıda pahalı, akaryakıt, doğalgaz pahalı. Bütün bunlar ortadayken 19 yıldır Türkiye’yi yöneten bir parti var. Sorumluluk almıyor. Kendisi sanki hiç bundan sorumlu değil gibi sürekli aynı şeyleri söylüyor.”dedi.

Okunma: 81

08.10.2021 12:12

Facebook'ta Paylaş

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bir dizi ziyaret ve parti binasının açılışı için kalabalık bir heyetle Bartın’a geldi. Genel Başkan İnce Bartın programına Kozcağız’dan başladı. İnce Kozcağız ve Bartın merkezde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek talep ve önerilerini yerinde dinledi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Kozcağız ziyaretinin ardından ise Bartın merkezde  bulunan parti binasının açılışını gerçekleştirdi. Yukarı Çarşı mevkiinde bulunan parti binasının önünde partililere ve vatandaşlara seslenen Genel Başkan Muharrem İnce ülke gündemini değerlendirerek iktidar ve ana muhalefeti eleştirdi.

“Türkiye derin bir yoksulluk yaşıyor”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce burada yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Türkiye’yi karış karış geziyoruz. Gördüğümüz şey Türkiye derin bir yoksulluk yaşıyor. Kiralar pahalı, gıda pahalı, akaryakıt, doğalgaz pahalı. Bütün bunlar ortadayken 19 yıldır Türkiye’yi yöneten bir parti var. Sorumluluk almıyor. Kendisi sanki hiç bundan sorumlu değil gibi sürekli aynı şeyleri söylüyor. Bir ara soğancıları terörist yaptı soğan depolarını bastı. Sonra patatescilere taktı kafayı. Bunlar dedi stok yapıyor dedi. Sonra marketlere taktı. Kim o marketler kendi yandaşları zaten. Ya kardeşim doğalgaz pahalıysa, elektrik, mazot pahalıysa, otoyol köprü geçişi pahalısı ise domates pahalı olur. Bu kadar basit. Doğalgaza, akaryakıta, elektriğe, gübreye zammı sen yapıyorsun sonra parkta yatana, öğrenciye terörist diyorsun. Muhalefete, marketçiye, patatesçiye terörist diyorsun.

“Bu iktidardan Türkiye’ye hayır gelmez”

Bu iktidar miadını doldurmuştur. Bu iktidardan Türkiye’ye hayır gelmez bunlardan kurtulmak lazım. Bu yorgun Erdoğan’dan ve onun yönetiminden kurtulmak lazım. Türkiye’nin sorunlarını bilmiyor ya da bilmemezden geliyor. Eğer bir ülkede gıda fiyatları bu kadar artmışsa neden üretilmiyor diye bakacaksın önce. Çiftçi ekmiyor, ekim alanları daralmış çünkü mazot gübre alamıyor üstüne bir de kuraklık gelmiş. Sen bu kadar otoyollara köprülere zam yapmışsın dolar üzerinden euro üzerinden garanti vermişsin. Çanakkale köprüsü üzerinden kaç paraya geçeceğimiz belli değil. Bugün için 150 TL 15 Euro. Yarın ne olur bilemeyiz. Ben 2018 de burada miting yaptım. Buraya gelirken baktım 2018 de Bartın’da ne demişim diye baktım. Demişim ki beni değil Erdoğan’ı seçerseniz dolar 4 liraymış o zaman Erdoğan’ı seçerseniz dolar 8-10 lira olur demişim. Oldu mu şimdii 9 lira. Bu şekilde Türkiye’yi yönetmek gelecek hırsızlığı demektir. Eğer bu ülkenin kaynaklarını bu kadar kötü kullanırsan doğmamış çocuğun hakkını çalan hırsız olursun. Buna hakkımız yok. Üç tarafı denizlerle çevrili ovası var madeni var en genç nüfusu var doğası var ormanı var ama yoksuluz.

“Neden fakiriz?”

Neden fakiriz. Neden Kapıkule’den çıktığımızda insanlar zenginde Kapıkule’den içeri girdiğimizde insanlar neden fakir. Çünkü bu ülke kötü yönetiliyor çünkü bu ülke soyuluyor. Ben gençlere seslenmek istiyorum. Yurtdışı hayalleri kurmayın. Almanya, Hollanda, Amerika hayallerini terkedin. Bu memleket bizim. Sokaklarını biz temizlemezsek kimse temizlemez. Ormanlarını biz korumazsak kimse korumaz. Yanan ormanların yerine yenisini dikeceğiz. Sokaklarını biz temizleyeceğiz. Laboratuvarlarında siz çalışacaksınız. Hep beraber bu ülkeyi kalkındıracağız. AK Partilisi, CHPlisi, MHPlisi, İYİ Partilisi. Hep birlikte kalkındıracağız. Kadınlara seslenmek istiyorum. 1,8 Milyarlık Müslüman alemi var dünyada. Afganistan’a bakın, Suriye’ye bakın, Pakistan’a, İran’a, Suudi Arabistan’a bakın bir de kendinize bakın. Neden siz diğer Müslüman ülkelerde olduğu gibi değil de neden bu ülkede daha kişilikli daha kimlikli daha insanca yaşıyorsunuz biliyor musunuz Atatürk’ün sayesinde. Eğer haklarınıza sahip çıkmazsanız bin sene daha bir Atatürk beklersiniz.

“Türkiye’nin soyulduğunu görmüyor musunuz”

Muhafazakar arkadaşlarımıza seslenmek istiyorum. 19 yıldır bu iktidara oy veriyorsunuz. Gerçekten Türkiye’nin soyulduğunu görmüyor musunuz. 5 yerden maaş alanlar yok mu. Mümin mümine oy verir. Mümin mümin görünümlülere oy vermez. Bunlar mümin görünümlü. Şatafatı görmüyormusun. Böyle bir dünya böyle bir din yok. Biz sömürgemiyiz ya. Dolar üzerinden köprü geçişi ne demek oluyor. Hani sen yerli hani sen milliydin. Ama bu muhalefetin de kafası karışık. Üç sene önce meydanlara çıktığımda bu muhalefet bana destek olsaydı çoktan indirmiştik bunları çoktan. Şimdi Türkiye’nin önüne yeni bir yol açtık. Ne Cuhur ne Millet tek yok Memleket diyoruz. İşimizin zor olduğunu biliyorum ama bu millete güveniyorum. Türkiye Cumhuriyeti 20 genel seçim yaptı. 10’unda iktidarı değiştirdi. Bu sefer bu iktidarı değiştireceğine adım gibi eminim. Bunu sokakta görüyorum. Ama millet kimi göndereceğine karar vermiş de kimi getireceğine karar vermemiş henüz. Onun için yollardayım.

“Sizleri Memleket Partisi’ne davet ediyorum”

Sizleri Memleket Partisi’ne davet ediyorum. Bizim sloganımız mavi. M harfi önce memleket herşeyden önce memleket. Sonra adalet A’sı adalet. Adalet yoksa hiçbir şey yoktur. Zannediyor musunuz ki Türkiye’ye en büyük kötülüğü siyasetçiler yapıyor ekonomistler yapıyor asla Türkiye’ye en büyük kötülüğü hakim ve savcılar yapıyor. Yargı adil olmadığı için dış dünya bize güvenmiyor. Bizim yargımıza güvenmedikleri için ekonomimize de güvenmiyorlar. Devlet yapımıza da güvenmiyorlar bu yüzden yabancı yatırımcı bize gelmiyor. Onun için bu yargıyı bu kadar kötü işleten hakim ve savcılar memlekete en büyük kötülüğü yapıyor. Onun için adalet diyoruz. Herkes inanacak bizim yönetimimizde. Hakimin karşısına çıktığında başı açık kapalı Türk Kürt Alevi Sünni sağcu solcu kadın erkek şu partili bu partili bunu düşünmeyecek. 85 milyon mahkemeye gittiğinde benim ülkemde adalet düzgün işler derse o memlekette huzur olur bu memlekette refah olur o memlekette zenginlik olur. Mavinin V harfi vicdan. Bir şey yasaya kanuna uygun olabilir. Ama yapılan iş vicdana uygun olmalı. Yani sarayda yaşamak kanuna uygun olabilir ama bu kadar yoksulluk varken vicdana uygun değil vicdana uygun olacak. Son İ harfi de iş. Gençlere iş. Gençlere Almanya kapılarına dayanmadan vize kuyruklarını beklemeden yurt dışı hayalleri kurmadan bu topraklar üzerinde fabrikaların bacalarını tüttüreceğiz. Tarlalarından bereket fışkırtacağız. Bu gençlere iş bulacağız hep birlikte. Memleket Partisi’nin Bartın İl ve Merkez İlçe Başkanlığı binası hepimize hayırlı uğurlu olsun.”

Burada basın mensuplarına da açıklamalarda bulunan İnce basın mensuplarının ülke gündemiyle ilgili sorularını yanıtladı.

Esnaf ve vatandaşları ziyaret etti

Genel Başkan Muharrem İnce parti binasının açılışının ardından ise Bartın merkezde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Ardından ise Sanayi Sitesini ziyaret ederek site esnafı ile bir araya geldi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Bartın programı kapsamında son olarak ise Yalı boyunda bulunan kafeleri ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. İnce daha sonra ise Ankara’ya dönüş yapmak üzere İlimizden ayrıldı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin