Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“TÜRKİYE'NİN ÇOK DAHA GÜÇLÜ OLMASI GEREKİYOR”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Bartın’a geldi. Bakan Yardımcısı Eminoğlu ziyaretleri kapsamında AK Parti Bartın İl Başkanlığını da ziyaret ederken ziyarette yaptığı konuşmada ülkemizin etrafında yaşanan gelişmeleri ve Filistin’deki dramı değerlendirerek Türkiye’nin daha da güçlü olması gerektiğine dikkat çekti. Eminoğlu konuşmasında, “Türkiye'nin daha güçlü olması gereken bir zaman dilimindeyiz. Etrafımızdaki yaşanan hadiseleri hep birlikte şahitlik ediyoruz. Gazze'de bugün Müslüman kardeşlerimiz şehadet şerbetini içiyor. Allah hepsinin mekanını cennet eylesin. Makamlarını ali eylesin ama bu İsrail terör devletini durdurmak için Türkiye'nin çok daha güçlü olması gerekiyor. Bölgemizin çok daha güçlü olması gerekiyor. Bunun için de Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle ifade ettiği gibi Türkiye yüzyılında gerçekten güçlü bir yüzyıl olabilmesi için, ikinciyüzyılımızın Türkiye yüzyılının, gençliğin ve sporun yüzyılı olabilmesi için canla başla gayret edeceğiz, çalışacağız”dedi.

Okunma: 570

10.11.2023 11:12

Facebook'ta Paylaş

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Bartın’a gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu AK Parti Bartın İl Başkanlığını ziyaret etti.

Bakan Yardımcısı Eminoğlu’nu AK Parti İl Başkanlığında düzenlenen karşılamada İl Başkanı Yaşar Arslan, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kızılayoğlu, Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, Belediye Başkanları, teşkilat üyeleri ve partililer karşıladı.

“Milletimize hizmet etmek şiarımız olacak”

Ziyarette konuşan AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, “3 Kasım 2001’den bugüne kadar Bartın’ımıza özellikle spor yatırımlarımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yaptığı yatırımlar Ömer Tepesine baktığımız zaman tesisleşmeyi aradaki değişiklik fark ediliyor. Bundan sonra inşallah hem Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bugüne kadar olduğu gibi hem Bartın’ımıza hem ülkemize, milletimize hizmet etmek şiarımız olacak. Bu vesileyle de Ben tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.”ifadelerini kullandı.

Parti teşkilatı ve partililerle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu Bartın ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“Amacımız Bartın’ın hak ettiği yere gelmesi”

Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu parti binasında yaptığı konuşmada Bartın’daki spor yatırımlarını ve çalışmalarını incelemek için Bartın’a geldiklerini ifade ederek şöyle konuştu, “Bugün Bartın'da olmaktan çok mutluyuz, bahtiyarız. Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzde çalışma arkadaşlarımızla bir araya geldik. Akabinde Vali hanımı ziyaret ettik. Belediye başkanımızı ziyaret ettik. Yine Ömer Tepesi'nde gençlerimizle bir araya geldik. Bartın'daki çalışmaları yakinen görmek için buradayız. Gençlik Merkezimizi gördük, tesislerimizi gördük. Olimpik havuzlarımızı gördük. Stadımızı yine Gençlik Spor Müdürlüğümüzün karşısında gördük. Buradaki amacımız gayemiz Bartın'ın hak ettiği yere gelmesi. Sporda, gençlikte de gençlik çalışmalarıyla inşallah bunu en iyi noktaya getirmek için canla başla mücadele edeceğiz, gayret edeceğiz.”

“Canla başla gayret edeceğiz”

Seçim gündemine de değinen Bakan Yardımcısı Eminoğlu 5 aylık süreçte canla başla mücadele edeceklerini ifade ederek şöyle devam etti, “Bizim yaklaşık 4 ay oldu bu göreve başlayalı. İllerimizi ziyaret edip oradaki çalışma arkadaşlarımızı görüp mekanlarımızıtesislerimizi görüp daha iyi neler yapabiliriz alakalı bir mücadele içerisinde olacağız. Önümüzdeki süreçte inşallah tabii yakın zamanda önümüzde de bir yerel seçimler var. Bu anlamda da özellikle teşkilatlarımız çok çok önemli, kıymetli. Biz de teşkilatlardan geliyoruz. Ben son seçimlerde milletvekili adayıydım İstanbul'dan. Sonrasında da böyle bir görev nasip oldu. O yüzden ana kademedeki kadın kollarımızdaki, gençlik kollarımızdakilerin kıymetini yakinen bilen bir kardeşinizim. Çok verimli, çok kıymetli çalışmamız gereken bir süreç içerisindeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da genel seçimlerden sonra ifade ettiği gibi alınan sonuçların taçlandırılması olarak yerel seçimleri görmüştü. İnşallah bu önümüzdeki 5 aylık süreçte canla başla gayret edeceğiz, mücadele edeceğiz. Çünkü zaman bunu gösteriyor.”

“Türkiye’nin daha güçlü olması gereken bir zaman dilimindeyiz”

Bakan Yardımcısı Eminoğlu açıklamasının devamında ise Filistin’de yaşanan dramı değerlendirerek, “Türkiye'nin daha güçlü olması gereken bir zaman dilimindeyiz. Etrafımızdaki yaşanan hadiseleri hep birlikte şahitlik ediyoruz. Gazze'de bugün Müslüman kardeşlerimiz şehadet şerbetini içiyor. Allah hepsinin mekanını cennet eylesin. Makamlarını ali eylesin ama bu İsrail terör devletini durdurmak için Türkiye'nin çok daha güçlü olması gerekiyor. Bölgemizin çok daha güçlü olması gerekiyor. Bunun için de Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle ifade ettiği gibi Türkiye yüz yılında gerçekten güçlü bir yüzyıl olabilmesi için, ikinci yüzyılımızın Türkiye yüzyılın gençliğin ve sporun yüzü olabilmesi için biz canla başla gayret edeceğiz, çalışacağız. Çünkü gerçekten dünya ciddi mesajlar veren bir lidere sahibiz. En son New York'ta Birleşmiş Milletler Zirvesi'nde de heyetle beraberdik. Orada da gerçekten gerçekleri haykıran, dünya beşten büyüktür diyen, bugün bütün aileyi, bütün aile yapısını tehdit eden LGBT lobilerine karşı oradan ses yükselten bugün Kuzey Kıbrıs'ın tanınmasını ifade eden, bugün Doğu Türkistan'daki meseleleri haykıran bir liderimiz var. Bugün Karabağ'ın Azerbaycan'ın toprakları olduğunu ifade eden, yani bütün masum ve masum coğrafyaların sesi olan ümmetin bir lideri var baktığımız zaman. O yüzden bizim teşkilatlı olarak dimdik Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında durmamız gerekiyor. Bunu zaten sizler güzel bir şekilde yapıyorsunuz.”

“İsimler değişiyor ama zihniyet değişmişyor”

Eminoğlu konuşmasında CHP’ye de yüklenerek açıklamasına şöyle devam etti, “İnşallah bu önümüzdeki 4-5 aylık süreçte de bütün teşkilatlarımıza canla başla çalışmaya devam ederiz. Çünkü geçtiğimiz seçimlerde maalesef yaşanılan hadiseleri bizzat biz de sahadaydık ve gördük. Kimlerle bir araya geldiklerini, nasıl bir zihniyet nasıl bir yol haritası çizdiklerini hepsini gördük. Ama Allah bunlara fırsat vermedi. Bu milletin basireti, bu milletin feraseti. Tekrardan Sayın Cumhurbaşkanımızın önümüzdeki 5 yıllık dönemde Türkiye'yi idare etmesini onaylamış oldu. İnşallah yerel seçimlerde dediğimiz gibi bunu taçlandırarak çok daha iyi bir noktaya getirmiş oluruz. Çünkü isimler değişiyor ama zihniyet değişmiyor. Yani bugün oradaki kardeşlerimiz şehit ediliyor, soykırım var. Bugün orada bir gerçekten yani katliam var. Ama bunu yapanlara karşı söz çıkarmayanlar oradaki kardeşlerimizi terörist olarak ilan edebiliyor. Böyle bir zihniyetle karşı çıkabiliyor. Güçlü bir yapı olursa Türkiye güçlü olursa en yakın zamanda Filistin'de Kudüs'te, Gazze'de özgürleşecektir. Buna yürekten inanıyoruz. Bütün mazlum ve mazlum coğrafyalar özgürleşecektir. Yeter ki biz gayret edelim. Biz çalışalım. Biz hamaseti, sıkıntıları bir kenara koyup gerçekten birleşmeye arzu ettiğimiz o noktaya gelmek için bütün teşkilatlarımızda canla başla inşallah çalışmaya devam edelim.”şeklinde konuştu.

Eminoğlu’na Bartınspor forması hediye edildi

Ziyarette yapılan konuşmaların ardından Bakan Yardımcısı Eminoğlu’na AK Parti İl Başkanı Yaşar Arslan tarafından tel kırma işlemeli tepsi hediye edilirken Bartınspor Başkanı Kenan Dursun tarafından da üzerinde ismi Enes Eminoğlu yazan 74 numaralı Bartınspor forması hediye edildi.

Ziyaret günün anısına İl Başkanlığı binası önünde hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin