Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TYP’YE BAŞVULAR BUGÜN BAŞLIYOR YARIN SONA ERİYOR

Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan Toplum Yararına Program (TYP) sözleşmesi kapsamında 45 kişi 4 ay süre ile işe alınacak. Başvurular bugün ve yarın (7-8 Mart tarihleri arasında) İş Kur E-Şube ve ALO 170’den alınacak.

Okunma: 719

07.03.2023 10:27

Facebook'ta Paylaş

Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü TYP ile 45 kişiyi 4 ay süre ile işe alacak. Bartın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Bartın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan Toplum Yararına Program (TYP) sözleşmesi kapsamında 45 kişi 4 ay süre ile işe alınacak. Başvurular 7-8 Mart tarihleri arasında İş Kur E-Şube ve ALO 170’den alınırken il müdürlüklerine şahsen müracaat edilemeyeceği belirtildi.

TYP alımı kapsamında Bartın Merkez Yurt Müdürlükleri ve Spor Tesisleri için 19 kadın, Bartın Merkez Yurt Müdürlükleri ve Spor Tesisleri için 23 erkek, Ulus Spor Tesisleri için 1 erkek, (Ulus İkamet Zorunlu) Amasra Spor Kompleksi için 1 erkek,(Amasra İkamet Zorunlu) Kurucaşile Spor Tesisleri için 1 erkek, (Kurucaşile İkamet Zorunlu) olmak üzere toplam 45 kişi 4 ay süreli çalıştırılacak.

Başvurular, ikamet adreslerine göre

Bartın Merkez-Erkek, Bartın Merkez-Kadın, Ulus-Erkek, Amasra-Erkek ve Kurucaşile Erkek olmak üzere 5 liste halinde tasnif edilecek. Amasra, Ulus ve Kurucaşile ilçelerinde ikamet eden kadın başvurular noter listelerine dahil edilmeyecek.

Her liste için ayrı noter kurası yapılırken noter çekilişi 10 Mart  saat 10:00’da Bartın Gençlik Merkezi (Ömertepesi Mevkii)’nde yapılacak. Noter çekilişine isteyen adaylar da katılabilecek.

Kura sonucu programa katılmaya hak kazanan asil adaylar evraklarını 13 - 14 Mart 2023 tarihlerinde Bartın Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edecek.

Asil liste ve teslim edilecek belgeler kuradan sonra bartin.gsb.gov.tr adresinde yayınlanacak.

Program başlama tarihi ise 16 Mart 2023 olarak belirlenirken bitiş tarihi ise 14 Temmuz 2023 olarak açıklandı.

Katılımcılarda aranan şartlar ise: Başvuru tarihi itibariyle işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almamak, Öğrenci olmamak ve uzaktan eğitim alıyor olmamak, TYP’lerden 27.09.2017 tarihinden itibaren 9 aydan az faydalanmış olmak. (27.09.2017’den sonra dokuz ay ve daha fazla süreyle yararlanmış olanlar TYP’lere katılamamaktadır.) Hane gelirleri 12.760,20 TL’nin altında olmak (Aynı adreste oturan kişilerin toplam kazancı net asgari ücretin 1,5 katını (12.760,20 TL) aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP ye katılamaz.)

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin