Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ULUS’TA 70 YILDIR EVLİ ÇİFT ‘MUTLULUĞUN SIRRI’NI ANLATTI

Ulus’a bağlı 15 haneli Karakışla köyünde yaşayan Emekli inşaat ustası Yusuf Acar, ev hanımı eşi Emine Acar (86) 70 yıldır evliliklerini sürdürüyor. 4 çocuğu 13 torun olan Acar çifti, evlilikleri boyunca hiç kavga etmediklerini ve küs durmadıklarını dile getirdiler. 70 yıldır evli olan Acar çifti, yeni evlilere tavsiyelerde de bulundu. Yusuf Acar evli çiftlere seslenerek, “Şimdiki evliler bir tartışma ile hemen boşanıyor. Bu yanlış bir davranıştır. Biz ufak bir tartışma yaşasak bile 1 gün geçmeden barışırdık.” dedi.

Okunma: 295

04.03.2021 12:56

Facebook'ta Paylaş

Ulus’a bağlı 15 haneli Karakışla köyünde yaşayan Emekli inşaat ustası Yusuf Acar, ev hanımı eşi Emine Acar (86) 70 yıldır evliliklerini sürdürüyor. 4 çocuğu 13 torun olan Acar çifti, evlilikleri boyunca hiç kavga etmediklerini ve küs durmadıklarını dile getirdiler. Sürekli karı koca çalışarak, 70 yıllık evliliklerini mutlulukla sürdüren Acar çifti, evlilik temelindeki en büyük kuralın saygı olduğunu dile getirdiler. Günlük yaşamda gelinleri Hanife Acar’ın yardımıyla yaşamlarını sürdüren yaşlı çift uzun evliliğin sırrını anlattılar.

‘Bizi örnek alsınlar’

Kendilerinin 15 yaşında evlendiklerini söyleyen Yusuf Acar, “Biz 1951 yılında evlendik. O zamandır evliliğimiz mutlu bir şekilde devam ediyor. Bizim 4 çocuk ve 13 torunumuz var. Bazı evlilikleri görüyoruz. Bir kavga ile hemen boşanma kararı alıyorlar. Bunun doğru bir şey olmadığını düşünüyorum. İnsan geçim derdinde mutlaka kavga yada tartışma yaşayabilir. Biz bile tartıştığımız zaman 1 gün geçmeden hemen barışırdık. Bizce evlilik budur. Biz gençlere en ufak tartışma yaşayınca birbirlerini bırakmasınlar. Evliliklerini sürdürsünler bizi örnek alıp beraberce yaşamaya devam etsinler, biz hayatımızdaki bütün zorluklara ikimiz göğüs gererek, üstesinden geldik. Ben inşaatlarda çalışma giderdim, eşim tarlada çalışırdı. Kısacası zamanımızı hep çalışarak geçirdik.” dedi.

15 yaşında evlendiğini söyleyen Emine Acar, “Ben küçük yaşta evlendim, bu evliği 70 yıldır devam ettiriyoruz. Şimdiki gençler hemen ayrılıyorlar. Birbirlerine kesinlikle anlayışla davransınlar. Bizim sırrımız budur.”diyerek konuştu.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin