Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Üniversiteyi Bu Kez Öğretmenler Gezdi

Bartın Üniversitesi Kutlubey kampusü bu kez öğretmenleri ağırladı. Öğretmenler Üniversiteyi gezerek fiziki ve akademik çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Öğretmenler gezi sonrasında ise yaptıkları açıklamalarda öğrencilerine Bartın Üniversitesini tercih etmeleri noktasında tavsiyede bulunacaklarını ifade ettiler.

Okunma: 2430

17.02.2017 10:06

Facebook'ta Paylaş

Bartın’daki farklı okullarda görev yapan ve aralarında okul yöneticilerinin de olduğu öğretmenler Bartın Üniversitesinin yeni yerleşkesi Kutlubey Kampüsüne düzenlenen tanıtım gezisine katıldı. Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan yaptığı konuşmada üniversite olarak 8 yılda hem yapısal hem de bilimsel anlamda önemli bir yol kat edildiğini söyledi. Rektör Kaplan, “Üniversitemizin kurulduğu 2008 yılından bu yıla kadar yapılan çalışmalarla öğrenci başına düşen kapalı alan miktarı 9 metrekare, açık alan miktarını da 88 metrekareye yükselttik. İnşa edilen yapılarda öğrencilerimiz ve akademik personelimizin uygulamaları için tam donanımlı laboratuvarlar açılmış, mevcut laboratuvarlara ise yeni teçhizatlar alınmıştır. Niceliksel gelişimin yanında akademik performans değerlendirmelerinde de üniversitemiz ön sıralarda yer almıştır.” dedi.

 

Öğretmenler Kutlubey kampusünü çok beğendi

Tanıtım gezisine katılan öğretmenler kampüste tamamlanan yapıları inceleyerek devam eden projeler hakkında bilgi aldı. Hendekyanı Ortaokulu öğretmeni Satı Orhan, Bartınlı olduğunu ve yapılanlarla gurur duyduğunu ifade ederek “Böyle bir üniversiteyi ve yerleşkeyi milletimize kazandıran öncelikle devlet büyüklerimiz ile üniversitemizin bu şekilde gelişmesine büyük katkı veren Rektörümüze teşekkür ediyorum.” dedi.  

Bartın Merkez İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Levent Arslan da “Kampüsü gezince ufkumuz açıldı ve iftihar ettik. Bu derece geniş imkânlara sahip bir kampüste öğrencilerin okuyor olması çok güzel. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Öğretmenler öğrencilerine tavsiye edecek

Köksal Toptan Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Sevilay Uça ise Bartın’ın ihtiyacı olan üniversiteye kavuştuğunu vurgulayarak “Kampüsü gezdiğimde gördüm ki gerçekten her şeyin düşünüldüğü bir eğitim-öğretim alanı olmuş. Sınıflar, laboratuvarlar, bina giriş-çıkışları ve peyzaj alanlarıyla gerçekten Bartın’ın ihtiyacı olan bir üniversiteye kavuşmuş olduğunu görmek açıkçası mutluluk verici. Umarım öğrencilerimiz de bu açıdan bakıp, aynı ilde yaşayıp aynı ildeki üniversitesinden faydalanmayı düşünürler. Biz de öğretmenleri olarak onlara tavsiyelerimizi ileteceğiz.” dedi.

 

“Tavsiye ediyoruz”

Köksal Toptan Anadolu Lisesi Rehberlik Öğretmeni Fatma Ceylan da öğrenciler açısından oldukça faydalı öğrenim alanlarının olduğunu vurgulayarak “Gördüğüm kadarıyla alt yapı ve teknolojik yapı gayet güzel. Öğrenciler açısından oldukça faydalı. Sosyal imkânlar da gayet güzel ve buraya gelen öğrencilerin şanslı olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle tavsiye edebileceğimiz donanımda bir yapı ve akademik kadro oluşturulmuş.”dedi.

 

“Gençlerin pırıl pırıl eğitim alacakları bir ortam”

Şehit Ahmet Seçen Rehberlik Araştırma Merkezi, Rehberlik Bölüm Başkanı Volkan Atılgan ise “Bartın Üniversitesi çok muazzam, çok beğendim. Son teknolojiye uygun, gayet donanımlı, gençlerin pırıl pırıl bir ortamda eğitim alacakları bir yer yapılmış, her şey düşünülmüş. Tebrik ederim ve hayırlı olsun diliyorum.”dedi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin