Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
"UYUMA PROJESİ"YLE UYUŞTURUCU SATICILARI TEK TUŞLA POLİSE BİLDİRİLECEK

Bağımlılık ile mücadelede kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, İl Eylem Planı'nın uygulanmasını takip etmek ve değerlendirmek üzere “Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” toplantısı Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında yapıldı. Toplantıda Vali Güner, İçişleri Bakanlığınca uyuşturucuyla mücadele kapsamında geliştirilen "UYUMA Projesi"ne değinerek bu uygulama sayesinde vatandaşların uyuşturucu satıcılarını tek tuşla polise bildirebileceklerini ifade etti.

Okunma: 299

19.02.2021 12:51

Facebook'ta Paylaş

Zoom üzerinden gerçekleştirilen toplantıya Garnizon Komutanı V., Belediye Başkanı, Bartın Cumhuriyet Savcısı, Vali Yardımcısı, İlçe Kaymakamları, Kolluk   Amirleri, ile kurul üyesi olan Kamu Kurumları Amirleri ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hayata geçirilen “En İyi Narkotik Polis; Anne” projesinin tanıtımının yapıldığını, proje kapsamında gençleri uyuşturucudan uzak tutmak için annelerin gücüne inanarak annelerin yardımlarının bu süreçte çok önemli olduğunu dile getiren Vali Güner, annelere yönelik farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunulmasının çocukları korumak ve onları bu zehirden uzak tutma noktasında önemli olduğunu söyledi.

Ayrıca toplantıda, İçişleri Bakanlığınca uyuşturucuyla mücadele kapsamında geliştirilen "UYUMA Projesi"ne değinen ve bu uygulama sayesinde vatandaşların uyuşturucu satıcılarını tek tuşla polise bildirebileceklerini ifade eden Vali Güner, uygulamanın yaygınlaştırılması konusunda da kurumların sosyal medya hesapları ve yerel medya aracılığı ile kamuoyuna duyurulmasının gerekliliğini vurguladı.

Toplantının son bölümünde; sigara, alkol, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığı konularına değinilerek, İlimizin tüm kurum ve kuruluşlarının koordineli bir şekilde çalışmasının gerekliliğine değinildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin