Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ ARSLAN SELDEN ETKİLENEN BÖLGELERDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bartın’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen ani sel ve su baskını, yaka seli ile dere taşkınları yaşanan bazı bölgelerde incelemelerde bulundu.

Okunma: 375

27.06.2022 13:11

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Nurtaç Arslan incelemeleri kapsamında Kozcağız beldesi merkezi ile Dırazlar köyünde dere taşkınından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Vali Arslan, ardından Kozcağız Barajına geçerek yetkililerden bilgi aldı.


Daha sonra Budakdüzü köyü Çalıkoğlu mahallesinde  yoğun yağıştan etkilenen Kaz Çiftliğinde incelemelerde bulunan Vali Arslan, sağanak yağış nedeniyle vatandaşların meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarının önem arz ettiğini belirterek, aşırı yağıştan zarar gören vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

 

Barajlarda incelemelerde bulundu

 

Vali Nurtaç Arslan, etkisini aralıklarla devam ettiren sağanak yağış nedeniyle bir diğer incelemesini iseOrduyeri Mahallesi Kaynarca mevkiinde isnat duvarları çöken binaların çevresinde gerçekleştirdi.

Ardından 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Arslan, yağış dolayısıyla gelen çağrıların yoğunluğu ve hizmet binasında devam eden bakım-onarım çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Daha sonra Vali Arslan, talimatı doğrultusunda Vali Yardımcısı Miraç Akbulut başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Afet Yönetim Merkezinde şiddetli yağmur ve fırtınanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı alınması gereken  tedbirlere yönelik gerçekleştirilen toplantıda ilimizdeki son gelişmeler hakkında bilgi aldı.

İncelemelerine Kozcağız ve Kirazlık Barajlarıyla devam ederek barajların teknik özellikleri, bakımı, kontrolü, güvenliği ve doluluk oranları hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Arslan, akabinde İnkum’da incelemelerde bulundu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin