Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ ARSLAN’DAN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Arslan mesajında, engelli vatandaşlara seslenerek, “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmaya ve var gücümüzle çalışmaya özen gösteriyoruz. Bundan sonra da her daim yanlarında olmaya da devam edeceğiz.”dedi.

Okunma: 713

04.12.2023 10:48

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı, “Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında kabul edilen ve engelli bireylere yönelik toplumsal farkındalığın artırılmasını hedefleyen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli bireylerimizin sorunlarına dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturmak açısından büyük anlam taşımaktadır.

Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç duyulan toplumsal bir konudur. Bu anlamda engelli bireylerimizi topluma kazandırmak ve hayatlarını kolaylaştırabilmek için hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Eğitimden istihdama, evde bakım hizmetlerinden rehabilitasyona, sosyal yaşam şatlarının iyileştirilmesinden, ailelerinin desteklenmesine, spordan sanata kadar her alanda üreten bireyler olarak hayatın içerisinde yer almalarına yönelik pek çok hususta Devletimiz, insanı ‘Yaratılmışların en şereflisi’ olarak gören anlayışıyla engelli vatandaşlarımız ve aileleri için önemli çalışmaları hayata geçirmiş olup kapsayıcı ve kucaklayıcı düzenlemelerine de devam etmektedir.

Bizler de ilimiz genelinde kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla beraber, beklentileri sadece sevgi, saygı ve anlayış olan engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmaya ve var gücümüzle çalışmaya özen gösteriyoruz. Bundan sonra da her daim yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Onların desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.  

Bu vesileyle; karşılaştıkları her türlü güçlüğe rağmen bıkmadan, yılmadan azimle çalışan, onurlu duruşları ve başarılarıyla hepimize örnek olan engelli vatandaşlarımızın ve kıymetli ailelerinin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü gönülden kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık ve huzur dolu bir hayat diliyorum.”

Haber Merkezi

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin