Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ DİRİM'DEN MESAJ

“FIRSATÇI BİR YAKLAŞIMLA YAKLAŞMAYALIM”

Okunma: 4148

06.10.2016 18:51

Facebook'ta Paylaş

 

Bartın Üniversitesi 2016-2017 Akademik Eğitim-Öğretim Yılı açılış törenine katılan Bartın Valisi Nusret Dirim yaptığı konuşmada Bartın Üniversitesi’nin Bartın’a can veren, dinamizm kazandıran ve Bartın’ı harekete geçiren çok önemli bir kuruluş olduğunun altını çizerken “Buradaki öğrencilerimizle güzel duygular içerisinde hayatı paylaşalım.  Asla öğrencilerimize fırsatçı bir yaklaşımla yaklaşmayalım.” Dedi.

 

Bartın Üniversitesi 2016-2017 Akademik Eğitim-Öğretim Yılı açılış törenine katılan Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Üniversitesi’nin Bartın’a can veren, dinamizm kazandıran ve Bartın’ı harekete geçiren çok önemli bir kuruluş olduğunu söyledi.

 

Bartın Üniversitesi’nin hem Türkiye’de hem de bölgede hak ettiği yere hızlı adımlarla ilerlemekte olduğunu memnuniyetle gördüklerini belirten Vali Dirim, “Bizler de Bartın Üniversitesi’nin bu hedeflerine ulaşması  için üzerimize düşenleri memnuniyetle yapacağız. Takipçisi olmamız gereken konuları da takip edeceğiz. Üniversiteler kentlerin vazgeçilmez dinamikleridir. Kentin ekonomik hayatına da ciddi katkıları vardır. Bartın’da genç nüfusumuzun önemli bir kısmını öğrenciler oluşturuyor. Akademik eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte kentimizde önemli bir canlılık görüyoruz. Bunun en önemli sebebi öğrencilerimizin ilimize gelmesi ve Bartın’a hayat vermesidir.” Dedi.

 

Bazı yerler trafiğe kapatılabilir

 

Bartın’da okulların ve üniversitenin açılmasıyla birlikte  trafik sorunuyla ilgili şikayetler aldıklarını kaydeden Vali Dirim,  “Yaz döneminde ağırlıklı olarak Amasra bölgesinde trafikle ilgili yakınmalar oluyordu.  Kış döneminde de Bartın merkezde de trafikle ilgili şikayetler oluyor. Tabi bu duruma sadece olumsuz yönüyle bakmamalıyız. Bu aslında bir anlamda güzel bir şey. Çünkü bu kentte hayat olduğu anlamına geliyor. Trafik sorunun algılanmasıyla ilgili de aslında burada farklı bir anlayış var. Bartınlılar  trafikte 10 dakika beklediği zaman ‘Bu nasıl bir trafik’ diyor. Ancak bu sorun büyük şehirlerin günlük bir parçası haline gelmiş durumda. Tabi Bartın bununla yeni yeni karşılaştığı için bu konuya olduğundan fazla tepkiler gösterebiliyor. Kent hayatı kuralları bir hayat. İnsanlar kent hayatı içerisinde her yere aslında araçlarını park etmemeleri gerekir.  Her yerden dolmuş geçecek diye bir şey yok. Hatta bazı yerler trafiğe dahi kapatılabilir. Değişik uygulamalarla trafik akışı yeniden düzenlenebilir  ve bu sorun en az seviyeye indirilebilir.” Diye konuştu.

 

Fırsatçı bir yaklaşımla yaklaşmayalım

 

Bartın’da yaşanan canlılığın aslında memnuniyet verici bir canlılık olduğunun da altını çizen Vali Dirim, “Üniversitemiz büyüsün ve hedeflediği 20 bin 25 bin öğrenci kapasitesine hızlı adımlarla yürüsün. Bartın öğrencilerimize güzel ev sahipliği yapsın. Buradaki öğrencilerimizle güzel duygular içerisinde hayatı paylaşalım. Asla öğrencilerimize fırsatçı bir yaklaşımla yaklaşmayalım. Özellikle onların kentin içerisinde barınma, sosyal ve ulaşım ihtiyaçlarını karşılarken lütfen onlara fırsatçı bir yaklaşımla yaklaşmayalım. Onları birer gönül elçisi ve misafirimiz olarak kabul edelim. Onlar zamanı geldiğinde ilimizden ayrılacak ve hatıralarını burada yaşadıkları oluşturacak. Kötü anılarla buradan ayrılmasınlar.” Dedi.

 

Hayatı beraber paylaşalım

 

Muhtarlar ve belediye başkanları gibi yerel yöneticilerin öğrencileri yerel ya da bölgesel etkinliklere davet etmelerini isteyen Vali Dirim, “Bu kentte hayat nasıl yaşanıyor onlara gösterelim. Hayatlarını sadece şehir merkezinde geçirmesinler. Bartınlar nasıl yaşar? Yöresel ve kültürel değerleri nedir? Hepsini onlara güzel bir şekilde öğretelim. Burada hayatı beraber paylaşalım. Onlara değerlerimizi aktaralım. Eğitimi bu anlamda da güzelleştirelim. Eğitimi sadece insanlara bilgi yüklemek şeklinde algılamamız gerekiyor. Eğitim insan davranışlarını olumlu yönde etkileyecek sonuçlar doğurmadığı sürece bir anlam ifade etmiyor. Eğitim, her şeyden önce insanları iyi insan yapacak ki bir anlamı olsun.” Dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594811687.772020-07-15 14:14:47