Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ GÜNER, “2022’NİN GÜNDEMİ FİLYOS VADİSİ”

Bartın Valisi Sinan Güner 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Bartın’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Vali Güner gerçekleştirilen buluşmada geçtiğimiz 2021 yılını özetlerken 2022 yılındaki çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Vali Güner yaptığı açıklamada 2022 yılı gündeminin Filyos Vadisi olacağını ifade ederek projenin Bartın’a olan kazanım ve yansımalarını değerlendirdi.

Okunma: 109

11.01.2022 13:09

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Sinan Güner 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Düzenlenen kahvaltıya Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Esat Kocael, Özel Kalem Müdürü Eda Altuğ, İlimizde görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları, radyo ve televizyon ile internet haber sitelerinin temsilcileri katıldı.

Vali Güner gazetecileri tebrik etti

Vali Sinan Güner konuşmasında basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken,  “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, günün her saatinde ve zor şartlarda, sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedirler. İlimizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktaran ve sorunların çözümünde önerileriyle toplumdaki mekanizmanın daha sağlıklı bir şekilde çalışmasına yardımcı olan gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyorum.” dedi.

2022’nin gündemi Filyos Vadisi Projesi olacak

Programda basın mensuplarına son dönemde İlimizde gerçekleştirilen yatırımlar ve yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Vali Güner kahvaltı programına katılımlarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Değerlendirmelerinde Filyos Vadisi Projesinin önemine değinen Vali Güner projenin Bartın’a olan kazanım ve yansımalarını değerlendirdi. Vali Güner Filyos’a yakın olan Kızılkum, Mugada, Güzelcehisar ve İnkumu’nun kesinlikle turizm dışında bir alana açılmayacağını vurgulayarak turizm bölgesine bir sanayi tesisinin kurulmasının mümkün olmadığını dile getirdi.

Bartın ön plana çıkarılacak

Vali Güner değerlendirmelerinin devamında ise Filyos Vadisi’ne ulaşım anlamında bölgeden geçen bağlantı yolunun ham olarak tamamlandığını söyleyerek TPAO ile görüşmelerin devam ettiğini ifade etti. Vali Güner açıklamasında Filyos Vadisi ile aradaki ulaşımı kısaltarak oradaki nüfusun Bartın’a, Bartın’daki nüfusun ise Filyos’a geçişi noktasında çalışmaların yapılmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Bartın Valisi Sinan Güner ayrıca Filyos’a ulaşımın önem arz ettiğini ifade ederek Bartın’ın bu anlamda önemli bir konumda bulunduğunu ve denizin cazibesini de kullanarak Bartın’ı ön plana çıkaracaklarının vurguladı.

TPAO’ya OSB’den parsel teklif edildi

TPAO’ya OSB’de tahsis edilmeyen 5 parsel için teklif götürdüklerini açıklayan Vali Güner TPAO’ya bu 5 parseli TPAO ile entegre olacak yatırımlar için teklif ettiklerini söyleyerek gelinen noktada bu 5 parseli beklettiklerini söyledi. Vali Güner açıklamasında 5 parseli TPAO’nun yan sanayi ya da kendi üretimi için kullanabileceklerini ifade ederek bu anlamda Bartın’ın önemli bir üretim merkezi haline geleceğini ifade etti.

Hedef Bartın’ı lojistik ve depolamada da önemli bir konuma getirmek

Bartın’ın sadece üretim merkezi haline değil ayrıca lojistik ve depolama noktasında da önemli bir merkez haline getirmek istediklerini söyleyen Vali Güner Kozcağız ile terminal arasında devlet arazilerinin tespitini yaptıklarını ve bu arazilerin parsellenerek lojistik depoları ve hangar olarak kullanılabileceğini ifade etti.

Çaycuma istikametine doğru imar planları hazırlanacak

Vali Güner açıklamalarının devamında ise her yönüyle Filyos Vadisi için hazırlık içinde olduklarını hatırlatarak gerek Belediye, gerekse Özel İdare nezdinde çalışmaların devam ettiğini belirtti. Vali Güner bu anlamda Çaycuma istikametine doğru imar planlarının hazırlanmasını istediklerini söyleyerek bu yılın ana gündeminin Filyos Vadisi olacağını vurguladı.

Ardından basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevaplandıran Vali Güner, kahvaltı sonrasında günün anısına katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin