Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ GÜNER BARTIN HALKININ YENİ YILINI KUTLADI

Bartın Valisi Sinan Güner yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Güner mesajında Bartın halkının yeni yılını kutladı.

Okunma: 262

31.12.2020 17:13

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Sinan Güner yayımladığı kutlama mesajında Bartın halkına seslenerek yeni yıl dileklerini iletti.

Vali Güner mesajında şunları söyledi, “Kıymetli Bartınlılar; Ülkemiz ve dünyamız için zor bir yıl olan 2020 yılını geride bırakırken  yeni başlangıçları ve yeni umutları getiren 2021 yılına girmenin heyecanını yaşıyoruz. 

İlimizin kalkınması için yeni yılda da, sanayi, tarım,  turizm ve bir çok alanda  çalışmalarımıza devam edecek,  sahip olduğu bütün değerleri kullanarak gerçekleştireceğimiz projelerle Bartın’ın  marka bir kent haline gelmesi en önemli hedefimiz olacaktır. Güzel ülkemizin daha da gelişerek dünyada hedeflediği ve hakettiği yere gelmesi ise  en büyük arzumuzdur. 

Geride bıraktığımız yıl içerisinde  Çin'de başlayan ve  tüm insanlığa karşı küresel bir tehdit olarak ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından '”pandemi” olarak nitelendirilen koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz.

Covid-19 salgınının ülkemizde görülmeye başladığı ilk andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun önerileri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  talimatları doğrultusunda salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, toplumsal izolasyonu sağlama, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla  çeşitli kararlar alarak süratle uygulamaya geçirdik.

İçişleri Bakanlığımızca farklı tarihlerde çıkarılan genelgelerle, Sağlık Bakanlığı Çalışma ve Yönetim Rehberi doğrultusunda “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile denetim ekiplerince hayatın tüm alanlarında denetimler gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye devam edilmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu zor süreçte hayata sıkıca tutunmamız adına gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan başta sağlık personelimize, alınan kararların uygulanması noktasında kamu kurum ve kuruluşlarımıza, yerel yönetimlerimize, kolluk kuvvetlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, mesleki kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza, basın mensuplarımıza, her sektörde faaliyet gösteren tüm esnafımıza ve siz değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Salgında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, hastalarımıza acil şifalar diliyor, yeni yılın ülkemize ve milletimize huzur, sağlık ve  mutluluk getirmesini, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin