Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ GÜNER TARLAAĞZI BALIKÇI BARINAĞINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Bartın Valisi Sinan Güner, Tarlaağzı Balıkçı Barınağında incelemelerde bulunarak Tarlaağzı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tayfun Uça’dan kooperatif çalışmaları ve balıkçı barınağı ile ilgili bilgiler aldı.

Okunma: 468

21.09.2020 12:45

Facebook'ta Paylaş

İncelemelerde Vali Sinan Güner’e İl Tarım ve Orman Müdürü Yasin Önder, Amasra İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Selami Tüyük, Tarlaağzı Köyü Muhtarı Şakir Karabacak, Tarlaağzı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tayfun Uça eşlik etti.

Tarlaağzı Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tayfun Uça tarafından Vali Sinan Güner’e kooperatif çalışmaları ve balıkçı barınağı ile ilgili bilgiler verilerek;  S.S. Tarlaağzı ve Gömü Köyleri Su Ürünleri Kooperatifi tarafından kiralanan Tarlaağzı Balıkçı Barınağında Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce ruhsatlandırılmış 17 adet balıkçı gemisi bulunmakta olduğu ayrıca küçük (12 metrenin altında) özel tekneler ve balık yoğunluğuna bağlı olarak diğer illerden avcılık için gelen büyük gırgır ve trol teknelerinin de barınaktan yararlanmakta olduğu belirtildi.

Sürdürülebilir balıkçılığın önemine işaret eden Vali Güner; “Denizlerimizdeki ürünlerin her daim bereket olarak kasalarımıza, oradan tezgahlarımıza ve sofralarımıza gelmesini istiyoruz. Bunun için ilmin ışığında avcılığı yapmamız lazım.” diyerek balıkçılık sezonun hayırlı ve bereketli olmasını diledi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603950702.5632020-10-29 08:51:42