Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VALİ GÜNER ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE BULUŞTU

Damla Projesi kapsamında Bartın’a gelen 45 üniversiteli genç Bartın Valisi Sinan Güner’i ziyaret etti. Ziyarette gençler Damla Projesi kapsamında Bartın’da gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Vali Güner’e bilgi verdi.

Okunma: 1129

31.08.2019 11:14

Facebook'ta Paylaş

Bartın Valisi Sinan Güner Damla Projesi kapsamında Bartın’a gelen 45 üniversiteliyi misafir etti.

Valilik 12 Divan Toplantı Salonunda gençlerle bir araya gelerek sohbet eden Vali Güner, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Özcan’dan proje hakkında bilgi aldı.

Proje kapsamında Bartın’a gelen öğrenciler tarafından Vali Güner’e plaket takdim edildi.

Damla Projesi Nedir?

İlinizde uygulamaya konulan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce 2014 yılından bu yana yürütülen Damla Projesi; gönüllü gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak veya genel olarak toplumun yararına olduğu değerlendirilen sosyal faaliyetleri kapsamaktadır.

Damla Gönüllülük Hareketinde; Lise Ziyaretleri, Huzurevi, Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ziyareti, Sevgi Evi ve Çocuk Evleri ziyaretleri, köylerde ve Kur’an kurslarında çocuklarla çeşitli aktiviteler ve köy halkı ile bir araya gelme, kimsesiz ya da yalnız yaşayan yaşlıların ev ve bahçe temizliklerinin yapılması, kuş yemliği yapma etkinliği, mezarlık, şehitlik ziyareti ve çevre temizliği, köy okulu duvarlarına resim çizme ve dezavantajlı ailelerin ziyaretleri, kurum ziyaretleri gibi gönüllülük faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1579407777.282020-01-19 07:22:57