Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VATANDAŞLARDAN MADEN OCAKLARINA İTİRAZ

Bartın Irmağı çevresinde açılmak istenen 4 yeni kalker ocağı için ÇED toplantıları düzenlendi. Boğaz mevkiinde İnkumu yolundaki Kaptan Demir Çelik Dinlenme Tesis binasında düzenlenen 2 ayrı “ÇED Halkın Katılımı” toplantısında vatandaşlar açılması planlanan maden ocaklarına itiraz etti.

Okunma: 338

02.10.2020 12:23

Facebook'ta Paylaş

Bartın Irmağı kenarında mevcut olan diğer kalker ocaklarına yakın mevkiilerde üç farklı firma tarafından dört farklı maden ocağı kurulması için ÇED süreci başlatıldı.

 

Gürgenpınarı’nda Bartın Çimentoya ait silt taşı ocağı, Saraylı Köyü’nde Alagözler AŞ’ye ait bir kalker ocağı ve Topluca köyünde Kimtaş’a ait iki kalker ocağı olmak üzere toplam dört maden tesisi için düzenlenen ÇED toplantılarına Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Özcan, CHP İl Başkanı Selim Karakaş, firma yetkilileri, stk temsilcileri ve bölge sakinleri katıldı.

Düzenlenen toplantılarda firma yetkilileri sunumlarını gerçekleştirmeye çalışırken bölge sakinleri ve stk temsilcileri itirazlarını dile getirdi.

Zaman zaman gergin anların yaşandığı ÇED toplantılarında toplantıya katılan vatandaşlar açılması planlanan maden ocaklarına karşı itiraz ederek toplantıların yapılmamasını istedi.

Toplantılarda vatandaşların tepkisi ve itirazları ile karşılaşan yetkililer ise toplantılar ile ilgili tutanak tutarak bölgeden ayrıldı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1603918478.58822020-10-28 23:54:38