Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU VATANDAŞA HİZMETE DEVAM EDİYOR

Bartın Valiliği tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor. Bartın Valisi Sinan Güner yaptığı açıklamada 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar tarafından 112 Acil Çağrı Merkezine toplam 11235 arama yapıldığını, Vefa Sosyal Destek Ekiplerince tüm başvuruların karşılandığını belirterek, sahada 7/24 vatandaşın yanında olan Vefa Sosyal Destek Ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Okunma: 591

01.05.2020 10:39

Facebook'ta Paylaş

İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında yayımladığı genelgeyle, sokağa çıkma sınırlaması getirilen 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için Bartın’daki tüm kurumlar seferber edildi.

Bu kapsamında Valilik Koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu sokağa çıkma kısıtlaması getirilen vatandaşların 7/24 yardımına koşuyor.

Merkez, ilçe ve köylerden 112 Acil Çağrı Merkezine gelen çağrılar doğrultusunda vatandaşların zorunlu temel ihtiyaçları Bartın Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, AFAD, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Kızılay Bartın Şubesi görevlileri ve gönüllülerinden oluşan Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanıyor. Yaşlıların kişisel bakımları ve sağlık kontrolleri de Evde Sağlık Hizmetleri tarafından karşılanıyor.

Bartın Valisi Sinan Güner, 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar tarafından 112 Acil Çağrı Merkezine toplam 11235 arama yapıldığını, Vefa Sosyal Destek Ekiplerince tüm başvuruların karşılandığını belirterek, sahada 7/24 vatandaşın yanında olan Vefa Sosyal Destek Ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1591198644.782020-06-03 18:37:24