Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YALÇINKAYA ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

“NEREDE KALMIŞTIK”

Okunma: 645

29.11.2023 12:01

Facebook'ta Paylaş

23, 24, 25 ve 26. Dönem CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bartın Belediye Başkanlığı görevi için aday adayı oldu. Yalçınkaya, İl Başkanlığı önünde kalabalık bir partili tarafından karşılanırken aynı yoğunluk basın açıklaması esnasında da devam etti. İl Başkanlığı binasında başvuru evrakını CHP İl Başkanı İsmail Cem Akyol ve Merkez İlçe Başkanı Fatma Mazhar’a teslim eden M. Rıza Yalçınkaya yaptığı konuşmada daha güzel bir Bartın için yola çıktığını ifade ederek, “Bugün yine nerede kalmıştık diyerek yola çıkıyoruz. Sevdamız Bartın. Tecrübemiz var, bilgimiz var, ekibimiz var, gücümüz var. En önemlisi arkamızda Bartın halkının sevgisi var. İnşallah yine hep birlikte Bartın’da tarih yazıp herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kenti birlikte yaratacağız.”dedi.

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilmesi planlanan mahalli idareler seçimleri için uzun süredir Bartın Belediyesi için ismi geçen 23, 24, 25 ve 26. Dönem CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya CHP İl Başkanlığı binasında aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Yalçınkaya parti önünde kalabalık bir partili grup tarafından karşılanırken aynı yoğunluk parti içerisinde de devam etti.

Aday Adayı Yalçınkaya’yı parti binasında CHP Bartın İl Başkanı İsmail Cem Akyol, Merkez İlçe Başkanı Fatma Mazhar ve partililer tarafından karşılarken Yalçınkaya kendisine yöneltilen tebrikleri kabul etti.

Başvuru evraklarının teslimi öncesinde partililere seslenen M. Rıza Yalçınkaya ‘Nerede kalmıştık’ diyerek yola çıktığını ifade ederek Bartın halkından destek istedi.

“Bartın’a hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağım”

Yalçınkaya konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Adaylık başvurum için aile ocağına geldiğimde gördüğüm ilgi ve alaka beni gerçekten çok mutlu etti. Başta başkanımız olmak üzere ilçe başkanımız ve emeği geçen ve bize bugün yüreğini açarak yanımızda olan bizleri yalnız bırakmayan bana sahip çıkan siz değerli dostlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olmak için aday adaylığı başvurumu dosyamı İl Başkanımız sayın İsmail Cem Akyol’a teslim ediyorum. Ülkemize, Bartın’ımıza ve partimize hayırlı ve uğurlu olsun. Partimizin yetkili organlarının, örgütümüzün ve üyelerimizin vereceği karar doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkan adayı olarak inşallah tekrar hemşerihlerimin karşısına çıkarak onların vereceği destek ve katkılarla seçilerek bir kez daha belediye başkanı olarak Bartın’a ve kadirşinaz halkımıza hizmet etmenin mutluluğunu yaşayacağım.”

“Nerede kalmıştık diyerek yola çıkıyoruz”

 

Yalçınkaya konuşmasının devamında Bartın’a layık olduğu hizmetleri sunabilmek için aday adayı olduğunu ifade ederek şöyle devam etti, “Halk için halka beraber hizmet anlayışı için bilgim, birikimim ve tecrübemle Bartın’a layık olduğu hizmetleri sunabilmek için varım. Geçmişte Bartın için çok şey başardık. Cumhuriyet Meydanı, Kemal Samancıoğlu Müzesi, Sebze ve Meyve Toptancı Hali, Gazhane Parkı, Belediye Başkanlığı binası, Kavşak Suyu ve Bahçecik Suyu Arıtma Tesisleri, sokak düzenlemeleri, parklar, alt yapılar, üst yapılar. Bugün yine nerede kalmıştık diyerek yola çıkıyoruz.”dedi.

“Sevdamız Bartın”

Yalçınkaya tecrübesinin, bilgi birikiminin olduğunu da ifade ederek Bartın halkından destek istedi. Yalçınkaya şöyle konuştu, “Sevdamız Bartın, tecrübemiz var, bilgimiz var, ekibimiz var gücümüz var. En önemlisi arkamızda Bartın halkının sevgisi var. İnşallah yine hep birlikte Bartın’da tarih yazıp herkesin yaşamaktan mutlu olduğu bir kenti birlikte yaratacağız. Çıktığımız bu hizmet yolunda önce Allah’ıma sonra halkıma güveniyorum. Bartın’da yaşayan herkesi eşit ve adil bir biçimde kucaklayarak ayrıştırmadan, ötekileştirmeden birlik ve beraberlik içerisinde onların hak ettiği hizmetleri alabilmeleri, yaşanabilir bir Bartın’ı onlara sunabilmem için adayım. Bartın sevdasını içinden eksik etmeyen Bartın’ın hak ettiği yere gelmesini isteyen herkesin desteğine ve katkısına ihtiyacım var. İnşallah hep birlikte el ele gönül gönüle bu Bartın’a, güzel Bartınımıza ve kadirşinaz Bartın halkına hizmet etmenin mutluluğunu hep beraber yaşarız. Sizlere inanıyor sizlere güveniyorum. İnşallah hep birlikte yeniden bir tarihi birlikte yazacağız. Bartın’ın geleceğinin güzel olmasında hepinizin katkısı olacak, hepinizin yardımları olacak. Buna yürekten inanıyorum. Çıktığımız bu hizmet yolunda Allah bizleri mahcup etmesin yolumuz ve bahtımız açık olsun.”diye konuştu.

Yalçınkaya daha sonra aday adaylığı başvuru evrakını İl Başkanı İsmail Cem Akyol’a teslim ederken partililerin tebriklerini kabul etti.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin