Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YALÇINKAYA COŞKUSU SOKAK VE MEYDANLARA TAŞTI

Pazar günü gerçekleştirilen 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Bartın halkı büyük bir teveccüh ile yeni Bartın Belediye Başkanını, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muhammet Rıza Yalçınkaya olarak seçti. Yalçınkaya yüzde 51,29 oy oranıyla Bartın Belediye Başkanı seçilirken seçim sonucunun belli olmasının ardından Bartın coşkulu kutlamalara sahne oldu. Yukarı Çarşı mevkiinde Yalçınkaya’yı karşılayan vatandaşlar ardından Cumhuriyet Meydanı’na akın ederken Yalçınkaya ilk mesajını da burada verdi. Bartın halkına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür eden Yalçınkaya, “Siz kadirşinas, Bartın halkı her zaman bana inandı, bana güvendi ve her zaman sandığa gittiğinde de Rıza Yalçınkaya'ya sahip çıktı. Bizim sloganımız boşuna Bartın'ın Rızası var, değildi. Çünkü sizler Rıza’ya her zaman güvendiniz her zaman inandınız, her zaman sevdiniz. Onun doğruluğunu, onun dürüstlüğünü, onun çalışkanlığını bilen insanlar olarak her zaman bağrınıza bastınız. Onun için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizler için ne kadar çalışsam, sizler için ne kadar alın teri döksem azdır. Sizin hakkınızı ödeyemem”dedi.

Okunma: 464

02.04.2024 10:32

Facebook'ta Paylaş

Seçim sonuçlarının belli olmasının ardından partili ve Bartın halkıyla Cumhuriyet Meydanı’nda buluşan Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya coşkulu kalabalığa seslenerek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Yalçınkaya’yı halkla buluşmasında CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu, İl Başkanı İsmail Cem Akyol ve parti yönetimi de yalnız bırakmadı.

“Sizin hakkınızı ödeyemem”

Yalçınkaya meydanda bulunanlara yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı, “Sizi çok seviyorum. Siz kadirşinas, Bartın halkı her zaman bana inandı, bana güvendi ve her zaman sandığa gittiğinde de Rıza Yalçınkaya'ya sahip çıktı. Bizim sloganımız boşuna Bartın'ın Rıza’sı var, değildi. Çünkü sizler Rıza’ya her zaman güvendiniz. Her zaman inandınız, her zaman sevdiniz. Onun doğruluğunu, onun dürüstlüğünü, onun çalışkanlığını bilen insanlar olarak her zaman bağrınıza bastınız. Onun için ben sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizler için ne kadar çalışsam, sizler için ne kadar alın teri döksem azdır. Sizin hakkınızı ödeyemem. Sizler her zaman bana sahip çıktınız. İki dönem belediye başkanlığı görevinde bu gururlu ve onuru, onurlu görevi yapma fırsatı verdiniz. Üç dönem Bartın Milletvekili olarak bu görevi yapmanın mutluluğunu ve gururunu yaşattınız. Bu akşam da, tarih yazıyorsunuz. Demiştim ki eğer beni belediye başkanı olarak seçerseniz bu seçimin sonunda her biriniz yeni açılacak o beyaz sayfada imzanızı atacaksınız demiştim. Şimdi o yeni dönemin yeni beyaz sayfasında sizlerle birlikte Bartın için tarih yazacağız. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Sizler Bartın’ın Rıza’sına sahip çıktınız. Ben de size sahip çıkacağım. Kimseyi ötekileştirmeden, kimseyi ayrıştırmadan, şucusun, bucusun demeden, herkesi kucaklayarak ortak aklımızı kullanarak birlikte Bartın'ı hak ettiği yere getireceğiz.”

“Birileri bana jübile yaptırıyordu”

İsim vermeden Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nu da eleştiren Yalçınkaya şöyle devam etti, “Birileri bana jübile yaptırıyordu. Ama ben demiştim ki son söz Bartın halkının demiştim. 31 Mart'ta Bartın halkı sandığa gittiğinde kimin jübileyi yapacağına karar verecek demiştim Size güvenmiştim. Size inanmıştım. O nedenle bugün 31 Mart günü sandıkta son sözünüzü söyleyerek Bartın'ın Rıza’sına sahip çıkacağınıza yürekten inanıyordum. Birileri halkın her zaman son sözün sahibi olduğunu unutmasın. Halkın üstünde kimse yoktur. Milli iradenin üzerinde kimse yoktur.

 

“En büyük ittifak Bartın halkının ittifakı”

Bütün bu mutluluğu yaşatan beni bu akşam bağrına basan sandıkta sahip çıkan her birinize ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Seninle gurur duyuyor. Kimsenin tehditlerine boyun eğmeden, kim şantajına boyun eğmeden, kimsenin korkutmalarına karşı sessiz kalarak ama sandıkta cevabını vererek birilerine hak ettiği dersi verdiniz. Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. En büyük ittifak Bartın halkının ittifakı. Bu ittifakı kimse yıkamaz. Top yıkamaz, tüfek yıkamaz. Bu ittifak inşallah Bartın'ın güzelliklere sahip olmasında hakettiği hizmetleri almasında ona güç katacak.

Yalçınkaya’dan Saadet Partisi’ne teşekkür

Bu ittifakın içinde yer olarak bana da destek ve katkı veren, bana inanan, bana güvenen Saadet Partili Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Başta İl Başkanı Mücahit Mekeçbenim listemde yer alarak bana inanan, güvenen Emin Titiz ve Enes Gizli’ye de çok teşekkür ediyorum.

“Bartın’ı hak ettiği yere getireceğiz”

Güzel günlerde içimizdeki Bartın sevdasıyla cumhuriyetin aydınlık yüzü, Bartın'ı hak ettiği yere getireceğiz. Hep birlikte bunu başaracağız. Hep birlikte Bartın'ı hak ettiği yere getireceğiz. Göreve başladığımız andan itibaren artık Bartın'da herkesin yüzü gülecek. Herkes bu kentte yaşamaktan mutluluk duyacak. Çocuğumuzun da yüzü gülecek. Gencimizin de yüzü gülecek. Kadınımızın da yüzü gülecek. Emeklilerimizin de yüzü gülecek. Velhasıl yediden yetmişe herkesin yüzü gülecek.”

Haber: Gülay Ak

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin