Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAPILANDIRMADA SON GÜN

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, 6736 sayılı Kanun kapsamındaki kurum alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin sürenin 25 Kasım Cuma günü (yarın) sona ereceğini hatırlatarak üyelerinin bu fırsatı değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Okunma: 3547

24.11.2016 17:54

Facebook'ta Paylaş

 

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, kamuoyunda, 'torba yasa' olarak da bilinen, 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 6736 sayılı Kanun'la beraber gecikmiş aidat borcu bulunan üyelere sağlanan ve 31 Ekim 2016 tarihinde sona eren başvuru tarihinin 25 Kasım 2016 tarihine kadar uzatıldığını hatırlatarak son gün mesai saati bitişine kadar başvuru alımına devam edeceklerini söyledi.

 

Kanunun, oda üyelerini ilgilendiren kısmından bahseden Başkan Balık, "Anılan Kanun'un 11. maddesinin beşinci fıkrası gereği düzenleme, 30 Haziran 2016 tarihinden önceki alacaklar için yapıldığından 2016 yılı aidatlarının ikinci taksitleri madde kapsamı dışındadır. Bu maddenin yürürlüğe girdiği 19 Ağustos 2016 tarihinden önce üyelerin borç asıllarına kanunda belirtilen 30. 11. 2016 tarihine kadar tamamen ödemesi halinde, ödenmiş borç asıllarına isabet eden faiz, gecikme faizi, gecikme zammı gibi feri alacaklar alacak kayıtlarından silinecektir." diye konuştu.

 


“Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık fırsatın değerlendirilmesini istedi”Kanun hükmünün ilgilendirdiği üyelerin düzenlenen taksitlendirme imkanından yararlanabilmesi için bugün akşam saatine kadar Bartın Ticaret ve Sanayi Odası'na bir dilekçe ile başvurmaları gerektiğini belirten Başkan Halil Balık, "Bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru üzerine aidat borç asılları azami altı taksite kadar bölünebilecektir. Birinci taksitin son ödeme tarihi 30 Kasım 2016 olup, kalan beş taksit birer aylık dönemler halinde tahsil edilecek ve bu alacaklara uygulanan gecikme zammı silinecektir. Taksitli ödeme yapmak istemeyen üyelerimiz başvuru dilekçelerinde belirtmek suretiyle ilk taksit ödeme süresi (30 Kasım 2016) sonuna kadar aidat borcu aslının tamamını yatırarak bu kanun hükmünden yaralanabilir.

 

Askıda bulunan üyelerimizin borçların tamamını ödemediği müddetçe askıdan indirilmeyecek, öte yandan yapılandırma taksitlerinin herhangi birinin aksatılması halinde yapılandırma iptal edilecektir bilgisini vererek üyelerimizin kanun hükmünden yararlanmalarını bekliyoruz.”dedi.

Etiketler: bartın tso, halil balık, 6736 sayılı Kanun, yapılandırma, bartın, bartın haber, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597288019.532020-08-13 06:06:59