Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAPILANDIRMADA SÜRE UZATIMINA GİDİLDİ

7326 Nolu bazı alacakların yeniden yapılandırılması ile bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanun gereği Vergi Dairesi, Sosyal Güvenlik Kurumu ve kamuya olan diğer borçların yeniden yapılandırılmasında süreler birer ay uzatıldı. Buna göre yapılandırmaya son başvuru tarihi 30 Eylül 2021 olarak güncellenirken 31.08.2021 tarihinde sona erecek olan başvuru, bildirim ve beyan süreleri ile bu başvuru, bildirim ve beyana ilişkin ilk taksit ödeme süreleri T.C. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle birer ay uzatıldı.

Okunma: 131

28.08.2021 15:20

Facebook'ta Paylaş

Vergi ödemeleri, gecikme faizleri, sosyal güvenlik kurumu alacaklarına dair yapılandırma için başvuru süresi 1 ay daha uzatıldı. Buna göre başvurular 30 Eylül 2021 tarihine kadar yapılabilecek.

Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 30 Nisan 2021 tarihine kadar ödenmesi gereken ancak ödenmemiş olan alacaklar için yapılandırma tarihi uzatıldı.

Başvuru için son tarih 30 Eylül

Karar, vergi, gecikme faizleri, gecikme zammı ve Sosyal Güvenlik Kurumu alacakları ve idari para cezaları gibi alacakları kapsıyor.

Yapılandırma başvurusu için son tarih 30 Eylül 2021 olarak belirlendi.

İlk taksit ödemeleri de belirlenen tarihten 1 ay sonra başlayacak.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin