Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YASADIŞI 4 AFGAN GÖÇMEN OPERASYONLA YAKALANDI

Bartın'da drone destekli yapılan yasadışı göçmen operasyonunda yasadışı 4 Afgan göçmen yakalandı. Böylece yılbaşından bu yana Bartın’da yakalanan göçmen sayısı 75'e yükseldi.

Okunma: 1514

05.07.2019 17:20

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü yaptığı operasyonla yasadışı 4 Afgan göçmeni yakaladı. Drone destekli yapılan operasyonda yakalanan 4 Afgan göçmenle beraber yılbaşından bu yana Bartın’da yakalanan yasadışı göçmen sayısı 75’e ulaştı.

 

Bartın İl Emniyet Müdürlüğü yapılan operasyonla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi;

 

“Bartın İl Emniyet Müdürlüğümüz olarak ilimizin genel asayiş ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin Bartın ilimize ve çevre illerimize gerçekleştirebileceği muhtemel eylemlerin engellenmesi amacıyla Bartın İl Emniyeti Müdürlüğümüzce önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması çok büyük önem arz etmektedir. İlimizin ulusal ve uluslararası güvenliğinin sağlanmasında büyük önem arz eden ve özellikle ilimizin sosyal ve ekonomik düzenini olumsuz yönde etkileyen yasadışı göç hareketlerinde ilimizin de coğrafi konumu itibariyle hedef İl olma konumunda bulunduğundan dolayı denetim, uygulama ve operasyonlarımız hız kesmeden devam etmektedir. İlimizde göçmen kaçakçılığı ve düzensiz göç hareketinin önlenmesi amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğümüzce drone destekli operasyonlar düzenlenmektedir. Bu kapsamda Bartın il Emniyet Müdürlüğümüzce 2019 yılının ilk 6 ayında ilimiz giriş ve çıkışlarında ve de çeşitli bölgelerinde şok uygulamalar tarzında yapmış olduğumuz denetimlerde İlimize girişi veya transit geçişi önlenen 20 Afganistan, 10 Suriyeli, 7 Türkmenistan, 6 Irak, 5 iran, 7 Filistin, 5 Azerbaycan, 7 Özbekistan, 8 Kırgızistan olmak üzere toplamda 75 yasadışı göçmen yakalanarak ilimizden sınırdışı edilmiştir. Konu ile ilgili olarak adli işlemlerin yanı sıra 73375TL. idari para cezası uygulanmıştır. Ayrıca 04.07.2019 günü Asayiş Şube Müdürlüğümüzce drone destekli yaptığımız uygulama neticesinde İlimiz Karabük yolu potbaşı mevkiinden il Merkezimize hareket halinde olan düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs durdurulmuş minibüs içerisinde 4 Afganistan uyruklu şahıs yakalanmıştır. Afganistan uyruklu şahıslar muhafaza altına alınarak minibüs şoförüne 5660TL. para cezası uygulanmıştır.  Bartın il Emniyet Müdürlüğü olarak her türlü illegal yapıya son vererek suçla Mücadeleye yönelik olarak çalışmalarımız devam edecektir.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin