Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YAZ KUR’AN KURSLARI KAPILARINI AÇTI

Bartın’da 2024 yılı yaz Kur’an kursları, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen açılış programı ile büyük bir coşku ve heyecanla başladı. Okulların tatile girmesiyle birlikte, Bartın’daki tüm camiler ve Kur’an kursları, yaz Kur'an kursları için kapılarını öğrencilere açtı.

Okunma: 743

04.07.2024 09:47

Facebook'ta Paylaş

Yaz Kur'an kurslarına katılan öğrenciler için Bartın Orduyeri Camii’nde açılış töreni düzenlendi. Törene katılan Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin ve Bartın Vali Vekili Hasan Hüseyin Uzan, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

İl Müftüsü Ömer Keskin, açılış programında yaptığı konuşmada, çocukların dini ve manevi eğitimine vurgu yaptı. Keskin, şu ifadeleri kullandı, "Biz müslümanız, Allah’a inanıyoruz. Bizi yaratan Allah, anne-babamızı yaratan Allah, nefes aldıran Allah, yaşatan Allah, gördüğümüz her şeyi veren Allah. Dolayısıyla Allah’a karşı sorumluluklarımız var: Allah’ı tanımak, onu sevmektir. Bu yaz, Kur’an kurslarımızda sizlere Allah'ı tanımayı, ona olan sevginizi ve bağlılığınızı pekiştirmeyi hedefliyoruz.’’ dedi

“Müslüman olmanın gerekleri var”

Müftü Keskin konuşmasının devamında, “Müslüman olmanın gerekleri vardır: Namaz kılmak, oruç tutmak. Bu yaz ne yapacağız inşallah? Kur’an okumayı, abdest almayı, namaz kılmayı, değerlerimizi, çeşitli duaları ve sureleri öğreneceksiniz inşallah. Bunlar, sadece teorik bilgiler değil; hayatınıza rehberlik edecek, sizi doğru yola yönlendirecek manevi değerlerdir.Sizlerin bu kurslarda öğrendiklerinizi hayatınız boyunca uygulamanızı, ailelerinize ve çevrenize örnek olmanızı diliyorum. Sizler geleceğin teminatısınız ve bu eğitimler, sizleri daha bilinçli, daha bilgili bireyler olarak yetiştirmek için büyük bir fırsat."

“Öğrendiğiniz ilmi bilgi ve manevi değerlerhayatınızın her anında size rehber olacak”

Bartın Vali Vekili Hasan Hüseyin Uzan ise yaptığı konuşmada, yaz Kur'an kurslarının öğrenciler için taşıdığı büyük öneme dikkat çekti. Uzan, şunları söyledi, “Yaz Kur'an kursları, gençlerimizin dini ve manevi gelişimlerine katkı sağlayan, onları geleceğe hazırlayan önemli bir eğitim sürecidir. Burada öğrendiğiniz ilmi bilgi ve manevi değerler, yalnızca yaz tatilinde değil, hayatınızın her anında size yol gösterecek rehberler olacaktır. Bu kurslarda öğrendiklerinizi, okullar açıldığında da uygulamalı ve arkadaşlarınıza örnek olmalısınız. Bu, hem sizin kişisel gelişiminiz için hem de toplumumuzun manevi değerlerini yaşatmak için büyük bir fırsattır. Ayrıca, burada edineceğiniz arkadaşlıklar ve paylaşacağınız deneyimler, hayat boyu unutamayacağınız güzel anılar olacaktır”dedi.

Program sonunda ise çocuklara pamuk şeker ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Haber Merkezi

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin