Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YEDEK LİSTEDEN 6 KİŞİ ÇAĞIRILDI

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak olan 2 bin işçi için alım süreci devam ediyor. Bartın’dan 400 kişilik işçi alım için kurada çıkan asillerin başvuru süreçleri tamamlanırken başvuruda bulunmayanlar için 200 kişilik yedek listeden 6 kişi çağırıldı. Yedek listeden çağırılan isimler 13 Kasım’a kadar başvurularını yapabilecek.

Okunma: 599

10.11.2023 11:03

Facebook'ta Paylaş

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) alınacak 2 bin işçi için süreç planlanan takvim doğrultusunda devam ediyor.

Bartın’dan 400 kişilik işçi alımı için kurada çıkan asillerin başvuru süreçleri tamamlandı. Başvuruda bulunmayanlar içinse 200 kişilik yedek listeden 6 kişinin çağırıldığı öğrenildi.

43 yedek çağırıldı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK)’dan yapılan açıklamada ise şöyle denildi: “2000 Gruplu işçi alımı kura çekimi sonucunda “Asıl” aday olarak işe girmeye hak kazanan ve kurumumuza gerekli evrakları getiren adaylar sağlık muayenesi yapılmak üzere ilgili hastanelere sevk edilmiştir. Diğer taraftan, işe girmeye hak kazanan Zonguldak’tan 34, Bartın’dan 6 ve Karabük’ten 3 kişi olmak üzere toplam 43 asil aday, belge teslim tarihleri arasında Kurumumuza müracaat etmemiştir. Bunların yerine ilgili İl yedek listesinin 1.sırasından başlamak üzere aşağıda isimleri belirtilen adaylar çağrılmıştır.

Yedek adayların; ücretleri kendileri tarafından karşılanmak suretiyle, TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre sağlık muayenelerinin yapılabilmesi için Kurumumuzca belirlenen ilgili Hastanelere sevk edilmek üzere;08.11.2023-13.11.2023 tarihleri arasında aşağıdaki belgeler ile birlikte Zonguldak TTK Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı İşçilik Servisine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Yedek adayların yanında getireceği belgeler ise şöyle:

Nüfus Cüzdanı ve fotokopisi. En son bitirdiği okul diploması ve fotokopisi.4 adet vesikalık resim.İkametgâh belgesi.Nüfus kayıt örneği. Varsa askerlik terhis belgesi (fotokopi)Varsa Sigorta sicil numarası ve Başlangıç tarihi (Gün, Ay, Yıl) (Fotokopi)

Not: Belgelerinden herhangi biri eksik olan adayların hiçbir belgesi kesinlikle alınmayacak olup, belgelerin şeffaf dosya içerisinde getirilmesi gerekmektedir.

Not: Listede ismi bulunan yedek adaylar, Kurumumuzca sevk edildiği hastane tarafından TTK Beden Gücü Yönergesinin hükümlerine göre yapılacak olan sağlık muayeneleri sonucunda alacakları “Yeraltında pano-ayak üretim işçiliği sanatında çalışır” kararlı İlk İşe Giriş Sağlık Raporlarına ve İl Emniyet Müdürlüklerince yapılacak olan Arşiv Araştırması sonucuna göre  işe   başlatılacak olup, “Çalışamaz” kararı alan veya Arşiv Araştırma sonucu olumsuz  olan adayların yerine ise sıradaki yedek adaylar çağrılacaktır.

Son tarih 13 Kasım

Evrak teslimi için son tarih 13.11.2023 mesai bitimine kadar (17:00) olup, bu tarihe kadar Kurumumuza belgeleri teslim etmeyen adayların yerine yedek adaylar çağrılacaktır.Bu ilan, yönetmelik hükümlerine göre tebligat niteliğinde olup, işçi adaylarına ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin