Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YILIN ÇIRAĞI BARTIN’DAN SEÇİLDİ

Bu yıl 31.’ncisi düzenlenen Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında 81 ilin Çırakları arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda, Bartın Çırağı Mustafa Sankaya, “Türkiye’de Yılın Çırağı” seçildi.

Okunma: 3020

26.09.2018 12:56

Facebook'ta Paylaş

Tekkeönü'nde bir firmada ahşap tekne yapımı işinde çalışan Mustafa Sankaya Yılın Çırağı seçildi.  Aynı zamanda Bartın Lütfullah Kocabaşoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Tekne ve Yat Yapımı bölümüne devam eden Mustafa Sankaya Bu yıl 31.’ncisi düzenlenen Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında 81 ilin Çırakları arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda, “Türkiye’de Yılın Çırağı” seçildi


Mustafa Sankaya, beraberinde Bartın İl Ticaret Müdürü Serpil Yüzlü ve Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sinan Amasralı ile birlikte Kırşehir’de düzenlenen törene katıldı.
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’in katıldığı kutlamalarda, Mehteran Bölüğü konseri ve kalfalıktan ustalığa geçişi sembolize eden Şed Kuşatma töreninden sonra protokol konuşmaları yapıldı.
 
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, konuşmasının ardından Türkiye'de 'Yılın Çırağı' seçilen Mustafa Sankaya, 'Yılın Kalfası' seçilen Gamze Demiröz ile 'Yılın Ustası' seçilen Osman Kalay'a ödüllerini takdim etti.

Ödül töreninin ardından Muharrem ayı dolayısıyla Cacabey Meydanı'nda aşure dağıtımı yapıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Ticaret Bakanı Ruhcar Pekcan, vatandaşlara aşure ikram etti.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin