Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YOL, KURBAN BAYRAMI’NDAN ÖNCE AÇILIYOR

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Türbe Yolu Batçık ve Çevre Yolundaki bölünmüş yol çalışmalarını değerlendirdi. Tunç yaptığı değerlendirmelerde Bartın şehir geçişindeki yol çalışmalarının 36 Milyon TL’ye mal olduğunu açıkladı. Tunç açıklamasında Bartın Hastane Kavşağı, Türbe yolu kavşağı, Şehitler Köprüsü ve Özel İdare kavşağı arası bölünmüş yol çalışmalarına son hız devam ettiklerini açıklayarak Kurban Bayramı’ndan önce ulaşıma tamamen açılacağını söyledi.

Okunma: 1376

03.08.2019 12:58

Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Hastane Kavşağı, Türbe yolu kavşağı, Şehitler Köprüsü ve Özel İdare kavşağı arası bölünmüş yol çalışmalarına son hız devam ettiklerini açıklayarak Kurban Bayramı’ndan önce ulaşıma tamamen açılacağını söyledi.

Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da Tuna Mahallesi (Hastane) Kavşağı ile İl Özel İdare Kavşağı arasındaki bölünmüş yol ve türbe yolu köprülü kavşak çalışmalarını değerlendirdiği açıklamasında, çalışmaların bayramdan önce tamamlanması planlandığını ve ulaşıma açılacağı müjdesini verdi. Çalışmalar tamamlandığında Bartın şehir geçişinin rahatlayacağını, özellikle türbe mevkiinde okulların bulunması nedeniyle öğrenci geçişlerinin, yaya ve araç trafiğinin daha güvenli hale geldiğini söyledi.

“Bartın’daki şehir geçişini rahatlatacak”

Milletvekili Tunç yaptığı açıklamada; “Bartın il merkezindeki trafiği rahatlatacak olan, hastane kavşağı ile il özel idaresi kavşağı arasında bölünmüş yol çalışmaları, türbe yolu batçık köprülü kavşağı 36 milyon TL'ye mal olan önemli bir yatırım. Yol güzergahına denk gelen içme suyu hattının deplasesi işini de 1,2 milyon liraya ihale edildi. Çalışmalar ile Tuna Mahallesi (Hastane) kavşağı ile İl özel idaresi kavşağı arasında bölünmüş yol yapımı ve Türbe yolu mevkiinde de köprülü kavşak yapıldı. Bölünmüş yolun üstyapısı bitümlü sıcak karışım asfalt olarak yapılıyor, Adliye lojmanları, Güzel Sanatlar Lisesi, Gazi Ortaokulu, Atatürk İlkokulu ve İmam Hatip Lisesi gibi çok sayıda okulun bulunduğu kesimde yapılacak yaya kaldırımları, üst geçit ve yaya geçitleri ile şehrin içinde trafik güvenliği ve standartları artırılarak halkımızın ve öğrencilerimizin rahat ve güvenli ulaşımı sağlanmış olacak.”dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597060340.41792020-08-10 14:52:20