Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
YOLDAŞ: “SORUN KÖYLERDEKİ SU İSE, HERKESİN ETKİLENMESİ GEREKİRDİ”

Bartın’da geçtiğimiz haftalarda yaşanan 417 öğrencinin zehirlenmesi konusu ile ilgili Bartın İl Sağlık Müdürlüğü’nün kentteki bütün muhtarlara gönderdiği yazıya Bartın İli Muhtarlar Derneği’nden tepki geldi. Dernek Başkanı Nuri Yoldaş, “Sorun köylerdeki su ise, herkesin etkilenmesi gerekirdi. Biz muhtarların günah keçisi olarak anılmasını istemiyoruz.”dedi.

Okunma: 105

24.11.2021 16:41

Facebook'ta Paylaş

Kentteki bazı okullardaki 417 öğrencinin ishal ve kusma şikayetiyle hastaneler başvurmalarının ardından Bartın İl Sağlık Müdürlüğü okulların bulunduğu köylerdeki içme ve kullanma sularından örnek alarak tahlile göndermişti. Tahlil sonuçlarına göre, suların klorlu olmadığına dikkat çekilirken Sağlık Müdürlüğü köy muhtarlarının tedbirli olmalarını istemişti. Sağlık Müdürlüğü’nün muhtarlara gönderdiği yazının sonrasında yapılan haberlerin ardından Bartın İli Muhtarlar Derneği üyeleri bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

“Günah keçisi olarak anılmak istemiyoruz”

Öğrencilerin zehirlenmesinin sonrasında muhtarların zan altında kaldığının altını çizen Bartın İli Muhtarlar Derneği Başkanı Nuri Yoldaş yaptığı açıklamada, “10.11.2021 tarihinde ilimizde meydana gelen 417 öğrencinin kusma ve ishal şikayeti ile hastaneye kaldırılmıştır. Bu şikayetlerin köylerdeki içme ve kullanma suyundan kaynaklandığına dair haberler çıkmıştır. Muhtarlar zan altında bırakılmıştır. Mevcut şebeke suları yıllardır kullanılmaktadır. 10.11.2021 tarihinde kaynaklanan sağlık sorunlarının içme ve kullanma sularından kaynaklandığını kabul etmiyoruz. Bu sulardan kaynaklanan sorun olmuş olsaydı köylerdeki yaşayan diğer vatandaşlarında sağlık sorunları yaşaması gerekirdi. Biz muhtarlar olarak bu şebeke sularını yıllardır kullanıyoruz. Elimizden geldiğince gerekli tedbirleri aldığımıza inanıyoruz. Biz muhtarların günah keçisi olarak anılmasını istemiyoruz.”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin