Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ZAM TALEPLERİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Bartın Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı yarın saat 16.00’da Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilecek. Bartın Belediye Başkanı Muhammet Rıza Yalçınkaya başkanlığında toplanacak olan Belediye Meclisi, gündeminde yer alan 17 dosyayı görüşecek. Belediye Meclisinin Temmuz ayı gündeminde ise zam talepleri ön plana çıkıyor.

Okunma: 858

01.07.2024 10:36

Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantısı yarın saat 16.00’da Bartın Belediye Başkanı M. Rıza Yalçınkaya başkanlığında Meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Toplantı gündeminde 17 dosya bulunurken bazı dosyalar Haziran ayı Meclisi’nden komisyonlara sevk edilen dosyalardan oluşacak.

Belediye Meclisinin Temmuz ayı toplantısında gündem ağırlıklı olarak zam taleplerinden oluşurken Meclis ayrıca Haziran ayında Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 2024 yılına ait Genel Bütçe ve Ek Bütçeler dahil, gelir-gider tabloları, blanço ve yevmiye defterlerinin incelenerek Bütçe denkliğini, teşkil etmek amacıyla gelir-gider hesaplarının/tablolarının incelenmesi talebini de görüşecek.

Bartın Belediyesi Meclisi’nin Temmuz ayı gündemi şöyle:

Bartın Limanı Uygulama Yönetmeliği Hizmet Tarifesinde değişiklik yapılması talebinin görüşülmesi.

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’ nin 2024 yılı yatırım programında yer alan Bartın İli Merkezinde yapılacak olan yeraltı tesis çalışmalarından dolayı, idaremize ödeyeceği yol tahribat bedelinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Tuna Mahallesi, tapuda 1952 ada, 5 ve 11 numaralı taşınmazların satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Ağdacı Mahallesi, tapuda 1244 ada, 106 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.

Tuna Mahallesi, tapuda 1642 ada, 8 numaralı parseldeki Belediyemiz hissesinin satış talebinin görüşülmesi.

Şiremirtabaklar Köyü, tapuda 192 ada, 5 parsel ve yakın çevresi Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliği talebinin görüşülmesi.

Tuna Mahallesi, tapuda 1238 ada, 6 parsel numaralı taşınmaz üzerinde ticaret alanı kullanım fonksiyonunda değişiklik yapılması amacıyla hazırlanan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliği talebinin görüşülmesi.

Tuna Mahallesi, tapuda 1648 ada, 2 numaralı parseldeki Belediyemiz hissesinin satış talebinin görüşülmesi.

Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Orduyeri Mahallesi, tapuda 389 ada, 36 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.

Zam talepleri karara bağlanacak

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Mezbaha et kesim ücret tarifesinin güncellenmesi talebinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine zam talebinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Bartın Belediye Başkanlığı İnkum Eğitim ve Dinlenme Tesislerinin 2024 yılına ait günlük konaklama ücret tarifesinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Çalışma ve Seyrüsefer Yönetmeliğinde madde değişikliği talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 1439 ada, 350 ve 351 numaralı parselin satış talebinin görüşülmesi.

İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Dallıca Köyü sınırları içerisinde bulunan muhtelif taşınmazlar üzerinde Belediyemizce "Küçük Sanayi Alanı" amacıyla hazırlatılan Nazım İmar Planı Değişikliği ve Uygulama İmar Planı Değişikliğine ilişkin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporunun görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, 2024 yılına ait Genel Bütçe ve Ek Bütçeler dahil, gelir-gider tabloları, blanço ve yevmiye defterlerinin incelenerek Bütçe denkliğini, teşkil etmek amacıyla gelir-gider hesaplarının/tablolarının incelenmesi talebinin görüşülmesi.

Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemizce 2024 yılı ikinci altı ayında uygulanacak gelir tarifelerinin güncellenmesi talebinin görüşülmesi.

Haber: Erdem Tabakoğlu

 

Etiketler: belediye meclis bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin