Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ZEYBEK SÜREÇ HAKKINDA BILGI VEREREK TEŞEKKÜR ETTI

Bartın Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek Bartın’da 1 kuaför ve 1 berberde çıkan ve daha sonra negatife dönen koronavirüs vakası ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Zeybek değerlendirmesinde, “Bartın genelinde berber, kuaför ve güzellik salonu işleten tüm üyelerimize ve çalışanlara test uygulanmış olup tüm sonuçlar negatif olarak belirlenmiştir. Yeni normalleşme süreci çerçevesinde 52 gün kapalı kaldıktan sonra tüm şartları eksiksiz yerine getiren, tüm olumsuzluklara karşı mesleğini yerine getiren tüm üyelerimize teşekkür ederim.”dedi.

Okunma: 729

28.05.2020 17:52

Facebook'ta Paylaş

Bartın Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Cemal Zeybek yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Bilindiği üzere , 21 Mart 2020 tarihinde Koranavirüs (Covid-19) sebebi ile 52 gündür kapanan işyerlerimiz 11 Mayıs 2020 tarihi itibariyle, sıkı önlemler alarak faaliyete geçmiş bulunmaktadır. Bartın’da tüm Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları Belediyemizin desteği ile tek tek dezenfekte edilmiş , her müşteri için tek kullanımlık malzemeler kullanılmış ve bütün hijyen kurallarına hem kendi sağlığımız hem müşterilerimizin sağlığı açısından büyük özen gösterilmiştir. İlk faaliyete geçen meslek gurubu olduğumuz için tüm meslektaşlarımıza Koronavirüs testti yapılmıştır. Bu testler meslektaşlarımızın hasta olması yada

belirti gösterdiği anlamına gelmemektedir. Zamansız ve gereksizce sosyal medya üzerinden yapılan bazı paylaşımlar paniğe neden olmuştur. Bu gibi yanlış haberler ve düşünceler, üstüne düşen bütün sorumlulukları en ince ayrıntısına kadar yerine getirmiş ve tüm hijyen kurallarına uyarak çalışan Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları için yapılan büyük haksızlıktır. İlimiz genelinde Berber, Kuaför ve Güzellik Salonları sahipleri ve elemanları

olmak üzere 336 kişi arasında, virüsün kuluçka dönemi (7-14 Gün)yapılması gereken tarama testleri sonucunda bir kuaför ve bir berberde test sonuçları pozitif çıkmıştır. Önce pozitif çıkan iki kişinin kesinleşen ikinci test sonuçları negatif ‘e dönmüştür.

Böylece Bartın Genelinde Berber, Kuaför ve Güzellik salonu işleten tüm üyelerimize ve çalışanlara test uygulanmış olup tüm sonuçlar negatif olarak belirlenmiştir. Yeni normalleşme süreci çerçevesinde 52 gün kapalı kaldıktan sonra tüm şartları eksiksiz yerine getiren, tüm olumsuzluklara karşı mesleğini yerine getiren tüm üyelerimize teşekkür ederim. Ayrıca bu süreç içinde Bartın yerel medya kuruluşlarımız hassas bir şekilde davranmışlardır. Üyelerimizin gerek işyerleri gerekse isimleri paylaşılmamıştır. Bu duyarlılıklarından dolayı tüm basın mensuplarına teşekkür ederim.”

 

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1594565919.132020-07-12 17:58:39