Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ZONGULDAK HAVALİMANI REKOR TAZELEDİ

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak Havalimanı’nın yeni bir rekor kırdığını açıkladı. Milletvekili Avcı yaptığı açıklamada 2023 yılında 130 bin 420 yolcu ile yeni bir rekora imza atıldığını duyurdu. Zonguldak Havalimanı, Bartın’a olan yakınlığı dolayısıyla binlerce Bartınlı gurbetçinin sıkça kullandığı bir havalimanı olurken yolcu sayısında her geçen geçen gün artış dikkatleri çekiyor.

Okunma: 614

05.02.2024 11:45

Facebook'ta Paylaş

Zonguldak Havalimanı rekorunu tazeledi. AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı yaptığı açıklamada 2023 yılı boyunca 948 uçuşla toplamda 130 bin 420 yolcunun Zonguldak Havalimanı’nın kullandığını açıklarken 2009 yılından bu zamana kadar havalimanını 553 bin yolcunun kullandığını hedefin ise 1 milyon yolcuya ulaşmak olduğunu dile getirdi.

Zonguldak Havalimanı, Bartın’a olan yakınlığı dolayısıyla başta Bartınlı gurbetçilerin de sıklıkla kullandığı bir ulaşım noktası olarak başı çekerken yolcu sayısında giderek yaşanan artışta önemli bir noktada yer alıyor.

“Yeni bir rekora imza attı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı yaptığı açıklamada şöyle konuştu, “Hizmete açıldığı zamandan günümüze kadar her yıl yolcu sayısını arttırarak, bilhassa Zonguldak hasretiyle Avrupa ülkelerinde çalışan ve tatilini memleketinde geçirmek isteyen gurbetçi kardeşlerimize büyük hizmet sunan Çaycuma ilçemizdeki, Zonguldak Havalimanımız 2023 yılında 130 bin 420 yolcu ile yeni bir rekora imza attı.

“2023 yılında 130 bin yolcu ağırlandı”

2023 yılı boyunca 948 uçuşla 102 bin 606 dış hatlar, 27 bin 814 iç hatlar olmak üzere toplam 130 bin 420 yolcuyu ağırlayan havalimanımız, her geçen gün öneminin arttırarak, Zonguldak için ne kadar kıymetli bir yatırım olduğunu bir kez daha bizlere gösterdi.

“Toplam yolcu yarım milyonu aştı”

2009 yılından bu zamana pandemi dönemi hariç, her yıl üzerine koyarak daha fazla yolcu ağırlayan havalimanımız, 2023 yılı itibariyle 3 bin 220 tarifeli olmak üzere toplam 9 bin 642 uçuş ile 553 bin 429 yolcu tarafından kullanıldı. Bu rakam doğrultusunda, tatilini Zonguldak’ta geçirmek isteyen gurbetçilerimizin sayısında önemli bir artış oldu.

“Hedef 1 milyon yolcu”

Yeni uçuş destinasyonlarının havalimanımıza kazandırılması ve marka değerinin artması ile birlikte inanıyorum ki kısa sürede 1 milyon yolcuyu aşacağız. Bu vesileyle bu hizmetin ilimize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere katkı sunan herkese şehrimiz adına teşekkür ediyorum.”

Haber: Soner Boyacı

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin