Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İLAN

T.C. BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/19 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Okunma:

24.10.2019 17:46

Facebook'ta Paylaş

T.C.

BARTIN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/19 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAŞIN

 

Özellikleri          :   Bartın İli  Merkez İlçe Orduyeri Mahallesi  Orduyeri Caddesinde Ada No:53, Parsel No:2 de kayıtlı 523.00 M2. Alanındaki altında bodrum bulunan dört katlı kargir bina ve bahçe
cinsinden ana taşınmazda - /BODRUM/  - (Bağ.Böl.No:1) de kayıtlı kat mülkiyetli 37/176 arsa paydalı, mesken cinsinden taşınmaz. (Bilirkişi raporuna göre taşınmazın   1 nolu bağımsız bölümün konut olarak kullanıldığı, salon, 2 oda, mutfak, banyo ve wc bulunduğu, tabanların marley döşeli, ıslak hacimin seramik kaplı, takribi 30-35 yıllık olduğu bildirilmiştir.)

İmar Durumu: Ana taşınmazın Ayrık nizam, ticari + konut, %40 imara açık 3 kat bina yapımına müsait
olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti             : 90.000,00 TL

KDV Oranı        :%1

Kaydındaki Şerhler       : Kaydındaki gibidir

  1. Satış Günü     : 29/11/2019 günü 10:00 - 10:15 arası
  2. Satış Günü     : 24/12/2019 günü 10:00- 10:15 arası

Satış Yeri          : Bartın Adliyesi (Giriş Katta Bulunan Müzayede Odası

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma
tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.
Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini  ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si   oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır, Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır.  Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu    gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-    Satış bedeli hemen veya  verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas  Kanununun   133.’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden
alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri  verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/19 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1597288556.71772020-08-13 06:15:56