Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
İLAN

T.C BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/25 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Okunma:

18.01.2020 11:36

Facebook'ta Paylaş

 T.C

BARTIN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

 

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri              : Bartın İl Merkez İlçe Köyortası Mahallesinde Ada No:254 Parsel No: 10

da kayıtlı 1.045.55 M2. Alanındaki üzerindeki muhtesatlarla birlikte bahçe cinsinden taşınmaz. Bilişkişi raporuna göre taşınmaz üzerinde 2 katlı eve, 3 adet kömürlük ve depo ile evin arkasında odunluğu bulunduğu, Belediye ve Valilik binasına 2000 metre mesafede, çevresinde 3-5 katlı binaların bulunduğu, her türlü Belediye alt yapısından faydalanıldığı, evin 89 M2. Taban alanlı bina.  yarım bodrum , zemin ve 1. Kat olarak yapılı ahşap bina olduğu, bodrum katının tuğladan yapıldığı, çatısının ahşap olup üzerinde kiremit döşeli olduğu, dışının ahşap döşeli ve boyalı olduğu, bakımlı bir ev olduğu, yaklaşık 40 yıllık olduğu, kömürlük ve odunluğun arsanın ve evin sol tarafından yukarıdan aşağıya 73 M2. Yığma odunluk ve kömürlük mevcut olduğu, çatısının ahşap olup üzerinin kiremit kaplı ve içi dışı sıvalı olduğu bildirilmiştir.)

İmar Durumu: Taşınmazın imarlı arsa olup, ortasından yol geçtiği,arsanın yeni imara göre iki parçaya bölüneceği, taşınmazlara ayrık nizam 3 katlı binalar yapılacağı bildirilmiştir.

Kıymeti                         : 732.604,50 TL

KDV ORANI                 :%18

Kaydındaki Şerhler          :   Tapu kaydında  “üzerindeki binalar Ahmet Şükrü Çakmakçı’ya aittir.”

1. Satış Günü                    :19/02/2020 günü 10:00 - 10:15 arası

2. Satış Günü                    :16/02/2020 günü 10:00 – 10:15 arası

Satış Yeri                          : Bartın Adliyesi Giriş Katta Bulunan Müzayede Odası

             Satış Şartları   :

             1-  İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden. artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamının ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamının ve satış giderlerini geçmesi şartı ile en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde  (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın  aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.”

3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse  İcra ve İflas Kanununun 133.’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri  teklif ettikleri bedel ile   son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın  dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/25 Satış sayılı dosya numarası ile müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

bv2020/07

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1585621491.042020-03-31 05:24:51