Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/24 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Okunma:

10.01.2020 12:37

Facebook'ta Paylaş

T.C.

BARTIN

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/24 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği,kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri:  Bartın İli Merkez İlçe Terkehaliller Köyü İlit Mevkinde Ada No:121, (Eski Parsel No:276) Parsel No:12 de kayıtlı 3.909.55 M2. Alanındaki üzerindeki muhtesatlarla birlikte tarla cinsinden taşınmaz. (Bilirkişi raporuna göre taşınmaz üzerinde ekonomik değere sahip olmayan meyve ağaçlarının olduğu, ayrıca iki katlı yığma kagir binanın olup 120 M2. Alana oturduğu, tuğla duvarlı, döşemelerinin ahşaptan yapıldığı, arada beton olmadığı, dışı ve içinin sıvalı olduğu, ahşap çatılı ve üzeri kiramit kaplı, su, elektrik ve güneş enerjisinin sıcak suyun mevcut olduğu, takribi 50-55 yıllık olduğu, samanlığın tek katlı tuğla dolgulu ahşap bina olup 29.00 M2. Alana oturduğu, sıvasız, çatısının ahşap üzerinin kiremit kaplı, takribi 35-40 yıllık olduğu, odunluğun 33,00 M2. Alana oturduğu, tuğla dolgulu ahşap olarak yapıldığı, evin bitişiğinde, çatısının ahşap, üzerinin kiremit kaplı, takribi 35-40 yıllık olduğu, kuyunun 10 mt. Derinliğinde örme taştan yapıldığı, beton sahanın 50 M2. Lik alana 15 cm. kalınlığında beton döküldüğünün, takribi 30 yıllık olduğu, beton parke yolun 50 M2. Kilitli beton parke yol olup takribi 3 yıllık olduğu bildilrilmiştir.)

(Kesinleşmiş mahkeme kararı gereğince taşınmaz üzerindeki muhtesatların tamamının mevcut değeri göz önüne alınarak %54.2’nin davacı Fadime Pişken’e verilecektir.)

 

Adresi           : Bartın – Karabük karayolu kenarında

İmar Durumu: Belediye mücavir alan sınırları dışında bulunmaktadır.

Kıymeti         : 304.651,50 TL

KDV Oranı    : %18

Kaydındaki Şerhler:  Tapu kaydındaki “arazinin altındaki madenler hazineye aittir.” Beyanı ile “üzerindeki ahşap ev Ahmet oğlu Kemal Pişken’e aittir.”muhdesat bilgileri bulunmaktadır.

1.Satış Günü   : 12/02/2020 günü 11:00 – 11:15 arası

2. Satış Günü  : 09/03/2020 günü 11:00 – 11:15 arası

Satış Yeri         : Bartın Adliyesi Giriş Katta Bulunan Müzayede Odası

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırmada  gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, ½ tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellallık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan  hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İfla Kanununun 133 üncü maddesi gereğinde ihala feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

bv.2020/05

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1585616327.112020-03-31 03:58:47