Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BARTIN(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2022/15 SATIŞ

Okunma:

15.10.2022 13:44

Facebook'ta Paylaş

T.C.
BARTIN(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2022/15 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Bartın İli Merkez İlçe Gölbucağı Mahallesi Ada No: 5, Parsel No: 15 de kayıtlı 220,60 M2. Alanındaki bahçeli kargir ev cinsinden taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre taşınmazın çevre yoluna 400 m. Valilik ve Belediye binalarına 1200 m. Şehir ticaret merkezine 800 m. Stadyuma 180 m. Mesafede olduğu, çevresinde 3-4 katlı konut amaçlı yapılaşma olduğu, her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden faydalanıldığı, taşınmazın üzerindeki evin 3 katlı ve çatı katından müteşekkil olduğu, yığma kargir sistemde inşa edildiği, taşınmaz üzerindeki binanın 3 ayrı bağımsız bölümden oluştuğu, bağımsız bölümlerin net kullanım alanlarının bodrum kat 75 M2. Zemin kat 75 M2. Birinci kat çatı dubleksi ile birlikte 113 M2. Olduğu, her bir bağımsız bölümün 150 M2. Altında kaldığı, dış cephenin sıvalı ve boyalı, kapı ve pencere doğramalarının ahşap su, elektrik, pissu , doğal gaz tesisatının bulunduğu, lll. A sınıfı yapı olup yıpranma payının %40 olduğu, 02.12.1988 tarih ve 104/16 sayılı yapı ruhsatının bulunduğu , ayrıca taşınmaz üzerinde meyve ağacı bulunduğu bildirilmiştir.
İmar Durumu Koruma amaçlı imar planı içinde sit alanı dışında, 3 katlı konut alanında, koruma alanında kalması nedeniyle yeni yapılaşma için plan notlarına ve planlı alanlar İmar Yönetmeliğine göre hazırlanacak projelerle kurulun onay ve görüşü alınacağı, Temel hafriyatı Belediye ve Müze denetiminde olacağı, DSİ Etüt Planlama ve Tahsisler Daire Başkanlığının 11.02.2019 tarihli yazısı doğrultusunda bir bölümü taşkın alanında kaldığı bildirilmiştir.
Kıymeti 556.770,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü 30/11/2022 günü 11:00 - 11:15 arası
2. Satış Günü 26/12/2022 günü 11:00 - 11:15 arası
Satış Yeri : Gölbucağı Mah.si 565 Sok. No: 2 Yeni Adliye Binası Merkez Bartın-Giriş Katta Bulunan Müzayede Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
 
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                          ( BASIN 01710340 )

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin