Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
T.C. BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C. BARTIN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2021/34 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Okunma:

20.05.2022 12:52

Facebook'ta Paylaş

T.C.
BARTIN
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2021/34 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bartın İli Merkez İlçe Kutlubeydemirci Köyü Reisköyü ve Dibek Tarlası Mevkinde Ada No: 101, Parsel No: 92 de (Eski Parsel No: 314) de kayıtlı üzerindeki muhtesatlarla birlikte 1.887,34 M2. Alanındaki tarla cinsinden taşınmaz. Bilirkişi raporuna göre taşınmazın tarla vasfında tarım arazisi olduğu, eğimin %3-4, toprak yapısının killi-tınlı, köy yerleşim alanı içerisinde bulunduğu, arazinin üzerinde bir adet bina olduğu, bir kısmının boş ve bir kısmında ise çeşitli tür ve yaşlarda meyve ağaçlarının bulunduğu, ayrıca üzerinde ekonomik değere sahip çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu, parsel üzerindeki bir adet tek katlı kargir yapı strüktüründe inşa edilmiş kömürlük-samanlık olarak kullanılan yapının bulunduğu, yapının yarısından fazlasının yan parsele tecavüzlü olması sebebi ile değer takdiri yapılmadığı bildirilmiştir.
Bartın SHM.sinin 2012/606 esas - 2016/121 karar sayılı kesinleşmiş mahkeme kararı gereğince; "taşınmaz üzerindeki 27/01/2016 tarihli inşaat, ziraat ve mülk bilirkişi raporuna göre taşınmaz üzerindeki A, B, C, D ile gösterilen muhtesatların mevcut değeri göz önüne alınarak satış bedelinin %78,26' sı davacı Erdoğan Candan'a muhtesat değeri olarak verilecektir."
Kıymeti : 72.724,11 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi olup, tapu kaydında "krokisinde B,D,C,A harfleri ile gösterilen yapılar tescilsizdir." beyanı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 02/09/2022 günü 10:00 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 27/09/2022 günü 10:00 - 10:15 arası
Satış Yeri : Gölbucağı Mah. si 565 Sok. No: 2 de bulunan Yeni Adliye Binası - Merkez Bartın - Giriş Katta Bulunan Müzayede Odası
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun
133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2021/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
 
Resmi İlanlar www.ilan.gov.tr’de                                         ( BASIN01624109 )

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

arzu kaya

11.10.2016

kamuoyuna saygıyla duyurulur öyle mi? siz kamuoyuna saygı duysanız kamuoyuna kulak verirsiniz. orada yaşayan halk istemediği halde bu iş nasıl olacak ben anlamıyorum.işiniz gücünüz para uğruna katliam yapmak....

arzu kaya

11.10.2016

kamuoyuna saygıyla duyurulur öyle mi? siz kamuoyuna saygı duysanız kamuoyuna kulak verirsiniz. orada yaşayan halk istemediği halde bu iş nasıl olacak ben anlamıyorum.işiniz gücünüz para uğruna katliam yapmak....

arzu kaya

11.10.2016

kamuoyuna saygıyla duyurulur öyle mi? siz kamuoyuna saygı duysanız kamuoyuna kulak verirsiniz. orada yaşayan halk istemediği halde bu iş nasıl olacak ben anlamıyorum.işiniz gücünüz para uğruna katliam yapmak....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin