Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AFAD’DAN TAŞKIN UYARISI

Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Bartın’daki barajlarda doluluk seviyesine ulaşıldığından dolayı savaklardan su bırakılacağını ve bu nedenle kent merkezindeki vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.

Okunma: 1263

05.02.2020 12:32

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Bartın’daki barajlarda doluluk seviyesine ulaşıldığından dolayı savaklardan su bırakılacağını duyurdu.

AFAD’dan konuyla ilgili belediyeler, ilgili kurumlar ve muhtarlıklara gönderilen mesajda şöyle denildi,

“İlimizde barajlar doluluk seviyesine ulaşmış olup, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre 05.02.2020 Çarşamba gününden itibaren bölgemizde yağışların başlaması beklendiğinden, Kirazlık Köprü Barajından sadece dip savaktan su bırakılmakta iken su seviyesinin yükselmesi sebebiyle dolu savaktan da su bırakılacaktır. Aynı zamanda Kozcağız Barajı ve Kışla Sel Kapanı dip savaklarından su regule edilmeye devam edilecektir. Bu durumda her 3 barajdan bırakılan sularla Bartın ili mücavir alan içinden ve dışından geçen dere yataklarında su seviyesi yükseleceğinden dere yatakları kenarlarına yaklaşılmaması, dere yatağı kenarındaki vatandaşların tedbirli olması konusunda uyarılması (ilan edilmesi) ve gerekli işlemlerin yapılması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.” denildi.

 

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin