Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AMASRA’DA MADENCİLER ŞEHİTLERİMİZ İÇİN KUR-AN OKUTTU

Suriye İdlib’de Esat Rejim güçlerinin hain saldırısı sonucu şehit düşen 39 Mehmetçiğimiz için Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesi Taşkömürü İşletmesi’nde çalışan maden işçileri Kur-an okuttu. Madenciler ayrıca ocak girişine 'Bir avuç kömür için can veren madenciler, vatan için can veren Mehmetçiğin yanında' yazılı pankart astı.

Okunma: 876

06.03.2020 15:53

Facebook'ta Paylaş

Sabah 08-16 vardiyasında Amasra İşletmesinde düzenlenen etkinliğe; Bartın Valisi Sinan Güner, Amasra Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol,  Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, Bartın İl Jandarma Komutanı Albay Fahri Semiz, Bartın Emniyet Müdürü  Çetin Bozkuş, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP İl Başkanı Selim Karakaş, TTK Amasra Müessese Müdürü Cihat Özdemir, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, siyasi parti ve demokratik kitle örgütlerinin ilçe temsilcileri, işletme yöneticileri ve madenciler katıldı.

Ocak girişine asılan, 'Bir avuç kömür için can veren madenciler, vatan için can veren Mehmetçiğin yanında' pankartının altında gerçekleştirilen programda  okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından birlikte getirilen salavat ve yapılan duaların ardından madenciler ocağa indi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin