Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AVUKAT NAIL ÖZTÜRK CHP İL BAŞKANLIĞI IÇIN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Bartın İl Başkanlığı’nda Olağan Kongre süreci devam ediyor. CHP Bartın Olağan İl Kongre tarihi 23 Şubat olarak açıklanırken ilk adaylık açıklaması Avukat Nail Öztürk’ten geldi. Öztürk parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıklarken, “Kardeşliğimizi tüm topluma yol gösterici ışık yapacağız. Kadını erkeği, köylüsü şehirlisi, çiftçisi esnafı, işçisi memuru, yöneteni yönetileni ile her kesime hitap edeceğiz. Cumhuriyetimizin ve partimizin ilkeleri ışığında gerçekleştireceğimiz tüm görevler ve hedeflerimiz için, birlik ve beraberlik içinde özveriyle çalışacağım. Dışarıdaki yağmur nasıl topraklan bereketlendiriyorsa; bizler de yeni yağan yağmur misali bu mecraya su olacağız. Kimseyi üzmeden, kimseden korkmadan, kimseyi dışlamadan, Bartın iline hizmet etmiş tüm büyüklerimizden görüşlerini alarak, tüm genç kardeşlerimizin yeniliklerine açık bir şekilde oluşturacağım il yönetimine başkan adayı olduğumu açıklıyorum.”ifadelerine yer verdi.

Okunma: 1614

31.01.2020 12:55

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın teşkilatlarında olağan kongre süreci İl Başkanlığı Kongresi ile devam ediyor. Merkez ilçe ve diğer ilçelerin kongreleri geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilirken CHP teşkilatları 23 Şubat olarak açıklanan CHP Bartın Olağan İl Kongresine kilitlendi.

Bu kapsamda CHP Bartın İl Başkanlığı için ilk adaylık açıkaması Avukat Nail Öztürk’ten geldi. Öztürk parti binasında düzenlediği nasın toplantısıyla adaylığını duyurdu.

Düzenlenen basın toplantısına CHP Bartın İl Başkan Adayı Nail Öztürk, partililer ve basın mensupları katıldı.

“Yeni yağan yağmur misali bu mecraya su olacağız”

Programda konuşan CHP Bartın İl Başkan Adayı Nail Öztürk konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle Elazığ ve Malatya'da meydana gelen deprem afetinden ötürü yaşamım yitiren tüm yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralanan ve şifa bekleyenlerimize de acil şifalar diliyorum. Umuyorum ki; bu tür acılar bir daha yaşanmasın, gerekli tüm önlemler alınsın.

1981 yılı Bartın doğumluyum. İlköğrenimi, orta Öğrenimimi ve lise hayatımı Bartın'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdim ve 2005 yılından beri Bartın Barosuna bağlı olarak avukatlık mesleğini icra etmekteyim. Bu görevim yanı sıra yaklaşık 12 sene boyunca Bartın Barosu Yönetim Kurulu üyeliğinde ve çeşitli görevlerinde yer aldım. Evliyim ve iki çocuk babasıyım.

CHP Bartın il ve ilçe teşkilatlarına bağlı olarak özellikle Anayasa değişikliğine dair referandum süreçlerinde halkımızı yasal değişiklikler konusunda bilgilendirmek üzere görevlendirmelerde bulundum.

İnsanlar arasında meydana gelen tartışmalar, çekişmeler her ne kadar demokrasinin gereği de olsa; bunlar ayrışmak için değil, olumlu eleştiriler ile süslenerek ve üreticiliğimizi kullanarak daha çok hizmet vermek için kullanılmalıdır. Benim bizzat gerçekleştirmek istediğim şey ise insanlardan kopukluk derecesine varan siyaseti toplumun içine işlemek, bilinçli insanlar oluşturarak topluma yön vermektir. Ülke olarak üretim odaklı çalışmaları teşvik etmek üzere harekete geçilmesi zaruridir. Maalesef ki; tüm Türkiye üzerinde bir ötekileştirme, fikir ayrılıklarını fiziki çatışmaya döndürme eğilimi artarak devam etmektedir. Fakat son olarak Elazığ ve Malatya'da gördük ki; bizleri ayrıştıran tek şey emperyalist güçlerin oyunundan öte değildir. Bunun için örnek olacak kardeşliğimizi tüm topluma yol gösterici ışık yapacağız. Kadını erkeği, köylüsü şehirlisi, çiftçisi esnafı, işçisi memuru, yöneteni yönetileni ile her kesime hitap edeceğiz.

Cumhuriyetimizin ve partimizin ilkeleri ışığında gerçekleştireceğimiz tüm görevler ve hedeflerimiz için, birlik ve beraberlik içinde özveriyle çalışacağım. Dışarıdaki yağmur nasıl topraklan bereketlendiriyorsa; bizler de yeni yağan yağmur misali bu mecraya su olacağız.

Kimseyi üzmeden, kimseden korkmadan, kimseyi dışlamadan, Bartın iline hizmet etmiş tüm büyüklerimizden görüşlerini alarak, tüm genç kardeşlerimizin yeniliklerine açık bir şekilde oluşturacağım il yönetimine başkan adayı olduğumu açıklıyorum.

“Desteklerinizi bekliyorum”

Değerli üyelerimiz; Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Halk Partisi Bartın il Kongresinde desteklerinizi bekliyorum. Diğer aday olacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin