Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
“BİLİNÇLİ VE GÜÇLÜ KADINLAR DİYARI BARTIN” PROJESİ İMZALANDI

Bartın Valiliği bünyesinde oluşturulan Proje Ekibi tarafından yazılan, Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ nın yürütücüsü olacağı “Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın” projesine ilişkin protokol Ankara’da imzalandı. Projeye Japonya Hükümeti tarafından yaklaşık 90.000 USD hibe desteği sağlanacak.

Okunma: 866

06.03.2020 15:55

Facebook'ta Paylaş

Japonya Büyükelçiliğinde tarihinde düzenlenen  imza törenine Bartın  Valisi Sinan Güner, Türkiye-Japonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AK Parti Milletvekili Av. Yılmaz Tunç, Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima, Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman, İl Özel İdaresi Eski Genel Sekreteri İbrahim Kayış, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu,  Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler, BAKKA Bartın Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü O.Bahadır Kalecik, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Ziraat Yüksek Mühendisi Aytekin Yıldırım, BSYDV İnceleme Görevlisi Şeyda Usta ile Japonya heyeti  katıldı.

Programın açılış konuşması  Japonya Büyükelçisi Akio Miyajima tarafından yapıldı. 

Vali Güner’den teşekkür

Vali Güner  ise imza töreninde yaptığı konuşmada, “Ekonomik kalkınmanın temelini üretim, üretimin temelini de nitelikli insan gücü oluşturur. İlimizin ekonomik ve sosyal yönden kalkınmasına verdiğimiz önem  kapsamında yaptığımız çalışmalar sırasında yaş, sağlık vb. açılardan üretici olabilecek durumda olduğu halde, meslek becerileri olmaması, bölünmüş aile, bekâr anne gibi dezavantajlar nedeniyle  üretim dışı kalan kadınlarımıza bu proje ile sertifikalı eğitim desteği verilerek, beceri geliştirme imkânı sağlanması ve bu sayede kadınlarımızın bir taraftan üretime katılarak sosyo-ekonomik yönden güçlenip aile ekonomilerine katkı sağlayacak diğer taraftan da kırsal kalkınmanın en önemli aktörlerinden biri haline gelecek olmaları hedeflenmektedir. Bartın’ın “Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı” olmasına vermiş olduğunuz tüm maddi ve manevi desteklerinizden dolayı başta Japonya Hükümetine, Büyükelçimize ve tüm Büyükelçilik çalışanlarına teşekkür ediyorum.”dedi.

Protokol konuşmalarının ardından imza töreni gerçekleştirildi. İmza töreni  resepsiyon ile sona erdi. 

Amacı ve uygulanabilirliği açısından örnek bir proje olduğu düşüncesiyle Bartın Valiliği tarafından yapılan başvuru üzerine tüm Türkiye’de 200 proje arasında yapılan değerlendirme sonucunda Japonya Hükümeti tarafından hibe desteğine uygun bir  proje olarak kabul edilen proje yaklaşık 90.000 USD hibe desteği almaya hak kazandı.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin