Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
CHP’Lİ VEKİLLERDEN BARTIN ÇIKARTMASI

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, CHP’li milletvekilleriyle birlikte bölgemizde ve Bartın’da ziyaretlerde bulundu. Milletvekili Bankoğlu gerçekleştirilen ziyaretlerle ilgili açıklamasında, “Dert yine aynı; hayat pahalılığı, işsizlik ve Corona. Bu Bartın’a mahsus değil, 81 ilimizde tüm yurttaşların derdi aynı.”dedi.

Okunma: 483

13.04.2021 10:59

Facebook'ta Paylaş

CHP’li milletvekilleri yurt çapında yaptıkları ziyaretler ve yurttaş buluşmaları kapsamında ilk olarak Karabük ve Safranbolu'daydı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ve beraberindeki 17 milletvekili önce Karabük ardından da Safranbolu’da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. 

Bankoğlu konuya ilişkin olarak, “18 CHP Milletvekili; Karabük ve ilçelerinde yurttaşlarımızla bir araya gelerek, sıkıntıları ve taleplerini dinledik. Tüm zorlukları aşacak gücümüz, inancımız ve hedeflerimiz var. Ülkemiz ve insanlarımız çok güzel. Safranbolu’nun ilk kadın Belediye Başkanı Elif Köse'yi makamında ziyaret ettik. Belediye çalışmaları hakkında bilgi aldık. Tarihi Çarşı ve Perşembe Pazarı esnafını ziyaret ettik. Yurttaşlarımızı dinledik. Her kentimizde olduğu gibi başta esnaf olmak üzere tüm yurttaşlarımız büyük sıkıntı içinde. Yıllardır sıkıntı içinde olan ekonomi pandeminin de etkisiyle tıkanmış durumda. Dinlediğimiz dertlerin çaresi, ülkemize hak ettiği itibarı ve değeri kazandırmaktan geçiyor. Bu işten kurtulmanın tek çaresi erken seçim yapıp bir an evvel yurttaşlar için çalışacak bir hükümetin iş başına geçmesidir.” açıklamasında bulundu.

Karabük ve Safranbolu'da incelemelerde bulunarak, yurttaşlarla bir araya gelen CHP’li heyet Belediye Başkan’ı Elif Köse’den Safranbolu’da yapılması planlanan projeler hakkında bilgi aldı. Hanım Evi'ni ziyareti ardından yurttaşların üretici olması, gelir elde etmesi ve ekonomiye katkı sağlaması için faaliyetler yapan Safranbolu Belediyesi Kültür Eğitim Merkezi’nin SAKEM kurslarını gezdiler.

 

Safranbolu’dan sonra Bartın’da Neslihan Hancıoğlu, Suzan Şahin, Müzeyyen Şevkin ve Jale Nur Süllü ile ziyaretlerde bulunan Milletvekili Aysu Bankoğlu birlikte Yukarı Çarşı’dan başlayarak Aşağı Çarşı’ya kadar tüm esnafı ziyaretti ettikten sonra 

soluğu Galla Pazarı’nda aldılar. Kadın üreticiler ve çevre esnafıyla bir araya gelen vekiller daha sonra Galla Pazarı yanındaki kıraathanede yurttaşların sorunlarını dinlediler. Bankoğlu açıklamasında, “Milletvekillerimiz Neslihan Hancıoğlu, Suzan Şahin, Müzeyyen Şevkin ve Jale Nur Süllü ile emekçi kadınların kalesi “Galla” pazarındaydık. Dert yine aynı; hayat pahalılığı, işsizlik ve Corona. Bu Bartın’a mahsus değil, 81 ilimizde tüm yurttaşların derdi aynı. Vekiller ve muhtarlar "kadın kadına" görüştük. İstanbul Sözleşmesi’ni ve Aile Sigorta’sını konuştuk. Yurttaşlar canına ve malına destek istiyor! AKP, Kanal İstanbul rantının peşinde, yurttaşlar ekmek derdinde. Üreticiler kârdan geçmiş hiç değilse maliyetine satabilmek, kredi borcunu ödeyebilmek için çırpınıyor. Kâr etmek tatlı bir hayal bile değil. Hükümet her geçen gün çiftçinin, emekçinin, esnafın, işçinin sırtına biraz daha biniyor. Zamlar, vergi artışları yurttaşların belini kırdı, yurttaş dertli ama belirgin fark yurttaşın çok kızgın olduğu. Yurttaş Merkez Bankası’na emanet ettiği 128 milyar Amerikan dolarının nerede olduğunu bilmek istiyor. Tek kuruş destek göremeyen yurttaş Kanal İstanbul gibi ‘inadına’ yapılmak istenen bir projenin altında yatan hesabı bilmek istiyor. Yurttaş sözde ‘israfa son’ diyen 19 yıllık bir yönetimin neden her köşebaşından üçer beşer maaş aldığını, Saray’a 30 milyonluk lüks aracın neden alındığını, yazlık kışlık saraylar yapıldığını, beşli çetenin vergi borçları affedilirken esnafın neden misliyle faiz ve vergi ödemeye devam ettiğini soruyorlar. Bakın bu salgın AKP hükümetinin sade yurttaşa karşı olan tavrının en büyük göstergesi olmuştur. Eğitimde eşitsizlik, işçiye, emekliye eşitsizlik, gençlere eşitsizlik ama yandaşın ve sermayenin yanında, güce ve paraya tapan AKP bakışı tasdiklenmiş oldu. Bakın çarşıya pazara çıktığınızda üreticimizin tarımda, hayvancılıkta içine düştüğü çıkmazı görüyorsunuz. Yurttaşın maydanoz alırken bile düşündüğünü görüyorsunuz. Bizim ülkemizde yarım kilo soğan, domates almayı da AKP hükümeti sayesinde görecekmişiz. Böyle bir trajediyi bu cennet ülkeye, bu topraklara yaşatanlar için sadece beceriksiz demek büyük nezaket olur. Seçim kaçınılmazdır.” dedi.

Hatay Milletvekili Suzan Şahin de Bartın Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte 5 kadın muhtarı tek tek ziyaret etti. Gölbucağı Mahallesi Muhtarı Şermin Duran, Tuna Mahallesi Muhtarı  Nihan Taner, Çakırkadı Köyü Muhtarı Ulviye Kaya, Kırtepe Mahallesi Muhtarı Zeynep Tozoğlu, Köyortası Mahallesi Muhtarı Şermin Atmaca’yı ziyaret eden Suzan Şahin, “Başta siyaset olmak üzere yaşamın her yerinde kadınların aktif görevler almasını istiyoruz. Ülkemizdeki asıl ilerleme kadınların ve gençlerin sayesinde olacaktır.”dedi.

Bankoğlu beraberindeki kadın milletvekilleriyle Bartın’ın gözbebeği Amasra’yı da gittiler. İlk olarak CHP İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden vekiller sonra Amasra Belediyesi çalışanlarına ziyarette bulundular. Ardından Amasra’daki Üretici Kadınlar Pazarı’na gittiler, üreticinin başından sonuna yaşadığı sıkıntıları yerinde incelediler. Ardından Çekiciler Çarşısı başta olmak üzere Amasra esnafını ziyaret eden vekiller, yurttaşların da şikayetlerini dinlediler.

Bankoğlu yaptığı açıklamada,  “Amasra da pek çok turizm kenti gibi akşamları ıssız. Çekiciler Çarşısı’nın dükkanlar kapalı, esnaflar müşteriye hasret. Salgının 14. Ayında yurttaş destek beklemekten ümidini kesmiş ama ilk seçimde bu umutsuzluk bitecek, güneş doğacak. Unutmayalım her gecenin sabahı vardır.

Her şey çok güzel olacak!”dedi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin