Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
MADEN İŞÇİLERİ, “ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN”

Amasra, Tarlaağazı köyündeki özel maden ocağında çalışan işçiler yazılı bir açıklama yaparak, son günlerde yaşanan gelişmelerden rahatsız olduklarını belirterek, zor durumda olduklarını ifade ettiler. Maden işçileri yaptıkları açıklamada 150 kişinin daha işsizlik tehlikesiyle baş başa olduğunu ifade ettiler.

Okunma: 877

06.03.2020 16:12

Facebook'ta Paylaş

Özel şirketin işyeri baş temsilcisi Emrah Açıkgöz ve temsilci Saffet Tepe tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi, “Öncelikle son günlerde yaşanan hain saldırılar neticesinde şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Rabbim inşallah tekrarını yaşatmaz.

“Şirketin kovulmasını isteyenleri kınıyoruz”

Biz Hattat Enerji ve Maden çalışanları olarak son günlerde dile gelen olaylardan ötürü kamuoyuna üzüntülerimizi ve duygularımızı aktarmak istedik. Son 2 yıldır süre gelen şirketin finansal sıkıntılardan ötürü yaşadığımız maddi ve manevi problemler bizleri ciddi anlamda yaralamıştır. 2 yıl önce yaklaşık 800 çalışan olarak devam ettiğimiz şirkette şuan ortalama 150 çalışana kadar gerilemiş durumdayız. Mevcut çalışanlar olarak ta 2 yıldır gecikmeli aldığımız maaşlardan ötürü ise yarımızdan fazlamız icralık, hacizlik, bankalara borçlu ev kiralarını ve kredi kartlarını ödeyemez duruma geldik. Hal böyle iken hala daha bir takım kurum ve kuruluşların ya da kişilerin üzerimizden siyaset yapmasına anlam veremiyoruz. Biz 2005-2006 yılından beri bu şirkete emek veriyor ve buradan ekmek yiyoruz ve aile geçindiriyoruz. Hiç bir şekilde ne siyaset ne de propaganda peşinde değiliz mağduruz zor durumdayız. Kamuoyunda dolaşan bir takım dedikodu ve açıklamaları konuşmaları duydukça daha da derinden yaralanıyoruz. Şirketin buradan gitmesini kovulmasını isteyen kişi veya kişilerin açıklamalarını tasvip etmiyoruz. Burada hala daha bölgenin insanı çalışırken bu bölgenin çocukları ekmek yerken yatırımcıyı, böyle bir işyerini buradan kovmak gibi bir takım konuşma veya açıklama yapanları kınıyoruz. Zaten zor durumdayız, siyaset yapacak durumda değiliz ki yapmıyoruz propaganda peşinde de değiliz tek isteğimiz siyasetçilerin ve yetkililerin birlik olup böyle bir yatırıma sahip çıkmalarını istiyoruz.

“Elinizi vicdanınıza koyun”

Bizim kapımızı kim çalarsa, işçinin yanında kim olursa, kim dertlerimize ortak olursa bize el uzatırsa başımızın üstüne koyarız ama zor günümüzde bizim üzerimizden siyaset yapan, bize köstek olan, emekçiyi görmezden gelen olursa da kınamaktan geri kalmayız. Biz ekmeğimizin peşindeyiz siyaset yada rant peşinde değiliz. Şunu da siz Gazeteciler medyacılar aracılığı ile belirtmek isteriz ki bu yatırımcı buradan gitsin kapatsın diyenlere de şunu söylemek istiyoruz burası kapanır giderse bilin ki son kalan 150 kişi de işsiz kalacaktır elinizi vicdanınıza koyun.”denildi.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin