Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
PEYZAJ MİMARLARI ODASI, “PEYZAJ MİMARLARI BU SÜRECİN İÇİNDE OLMALI”

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bartın İl Temsilciliği, Bartın fidanlık bölgesine yapılması planlanan Millet Bahçesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bartın İl Temsilcisi Faruk Özfıçıcı tarafından yapılan açıklamada, “TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bartın İl Temsilciliğinin, Bartın Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünün, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Büro Tescil Belgeli serbest çalışan Peyzaj Mimarlarının bu sürecin içinde olması gerekmektedir. Bu anlamda konunun takipçisi olacağımızı duyuruyoruz.”dedi.

Okunma: 935

06.03.2020 16:10

Facebook'ta Paylaş

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bartın İl Temsilcisi Faruk Özfıçıcı yaptığı açıklamada şunları söyledi, “AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Gölbucağı Mahallesinde fidanlık olarak bilinen alanın Millet Bahçesi olarak düzenlenmesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca uygun görüldüğünü belirterek, Bartın şehir merkezinin tam ortasında halkımızın nefes alabileceği Bartın’a prestij kazandıracak bu önemli projeyi Bartın’a kazandırmak için iş ve işlemleri başlattıklarını söyledi. Doğal ve Kültürel varlıkları koruyan açık alan tasarımları yaparak, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmayı amaç edinen Peyzaj Mimarlığı meslek disiplinine sahip olan bizler, kentlerin betona boğulduğu şu günlerde,  kentin ve kentlinin doğa ile buluşmasına olanak sağlayacak alanlara ihtiyaç mekanların tasarlanmasını istiyoruz. Peyzaj Mimarlığı meslek disiplininin ölçek olarak önemli çalışma alanlarından olan, kent bütününden başlanarak kentsel yeşil altyapının kurgulandığı, bütünlükçü bir kent omurgasının parçası olacak "Millet Bahçeleri" kavramını önemsemekteyiz.

TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Bartın İl Temsilciliğinin, Bartın Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünün, TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Büro Tescil Belgeli serbest çalışan Peyzaj Mimarlarının bu sürecin içinde olması gerekmektedir.

Bu anlamda konunun takipçisi olacağımızı basın ve kamuoyu ile paylaşmayı mesleğimizin gerektirdiği sorumluluk bağlamında duyuruyoruz.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin