Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram 13. Etap KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı) kapsamında Bartın’da desteklenecek olan projeler hakkında bilgi verdi.

Okunma: 1254

04.02.2020 14:31

Facebook'ta Paylaş

Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü Abdulsetter Bayram 13. Etap KKYDP (Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı) kapsamında Bartın’da desteklenecek olan projelerle ilgili yaptığı açıklamada değerlendirilmek üzere 2019 yılında Bakanlığa gönderilen %50 hibeli tarıma dayalı ekonomik yatırımlar alanındaki 8 projenin tamamının kabul edildiğini vurguladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Bayram şunları söyledi, “Bakanlığımızca kabul edilen projeler; 4 proje balya makinası, 1 proje balya + silaj makinası, 1 proje silaj makinası, 1 proje defne işleme tesisi (tamamlama projesi), 1 proje 150 koyun kapasiteli çadır ağıl projesi.

Söz konusu bu projelerin toplam yatırım tutarı 3.021.510 TL'dir. Projelerin tamamlanması halinde Bakanlığımızca yatırımcılara toplam 1.472.755 TL hibe ödemesi yapılacaktır. Bakanlığımızca 2007 yılından beri yürütülmekte olan KKYDP projeleriyle doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitenin oluşturulması amaçlanmaktadır.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin