Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
THK 95. YAŞINI KUTLADI

Türk Hava Kurumu 95. yaşını kutluyor. Türk Hava Kurumu (THK) Bartın Şubesi 95. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni gerçekleştirdi. Törende konuşan Türk Hava Kurumu Başkanı Sabri Aktaş, THK tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Okunma: 1117

18.02.2020 12:09

Facebook'ta Paylaş

Türk Hava Kurumu’nun (THK) 95. Kuruluş Yıldönümü, tüm Türkiye’de olduğu gibi Bartın’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu kutlamalar kapsamında THK Bartın Şube Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Çelenk törenine Türk Hava Kurumu Bartın Şube Başkanı Sabri Aktaş, Şube Başkan Yardımcısı Noyan Erözçelik, yönetim kurulu ile üyeler katıldı.

 

“Türk Hava Kurumu’nu izlemeye devam edin”

 

Çelenk bırakma töreninde konuşan THK Şube Başkanı Sabri Aktaş, Türk Hava Kurumu’nun 95. yılını kutlamaktan onur duyduklarını belirterek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aktaş şöyle konuştu, “95’inci yıl sevincimizi, bizimle paylaştığınız için Türk Hava Kurumu camiası adına teşekkürlerimi sunuyorum.  Cumhuriyetin ilk çeyrek yüzyılında Atatürk’ün önderliğinde ve Halkımızın olağanüstü desteğiyle çıktığımız zorlu yolda Türk Hava Kurumu olarak birçok başarıya imza attık. 95 yıllık bu güzide Cumhuriyet Kurumunun Bartın Şube Başkanı olmaktan büyük onur duyuyorum.  Bugün Türk havacılığı; askeri boyutuyla, sivil havacılığıyla, uluslararası ortamda ve bölgemizde güçlü ve saygın bir konuma sahipse, Türk Hava Kurumunun katkılarını anımsatmak, hakkımız ve gururumuzdur. Bu vesileyle Türk Hava Kurumu ve Türk Havacılığı uğruna canlarını veren şehitlerimizi rahmetle, emeği geçenleri saygıyla anıyorum.  Kurum olarak Ülkemizde havacılık alanında nitelikli işgücü yoktur, diyerek bu sorunu kabullenmedik. Türkiye’nin ilk havacılık ve uzay üniversitesini 2011 yılında hayata geçirdik ve son olarak geçen yıl İzmir Ulaştırma Fakültemizi de hizmete açtık böylelikle Türk Hava Kurumu Üniversitesi 4 Fakülte 3 Enstitü ve 2 Meslek yüksekokulu ile Ülkemiz Havacılığına önemli bir ivme kazandırdı. Kurumumuz 300 binin üzerinde gencimize havacılık eğitimi verdi. Milli Bütçeden doğrudan pay almayan Kurumumuz, halkımızdan gelen yardımlar ve havacılık alanında elde ettiği gelirler ile havacılık eğitimi vermek için bütün imkânlarını zorlamaktadır.  THK, Havadan Yangın Söndürme imkân ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal Kurumdur. Havadan yangın söndürme kabiliyetimiz her geçen gün daha da güçleniyor. Ülkemiz ormanlarını yangınlardan korumak için canları pahasına görev yapan ateş savaşçılarımız, Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın emrinde görevlerine devam ediyor. Türk Hava Kurumu olarak, Atatürk’ün dediği gibi İstikbali göklerde aramaya devam ediyoruz. Kıymetli misafirler; hiç şüpheniz olmasın ki biz ne gelir elde edersek tekrar halkımızın hizmetinde kullanıyoruz. Halktan aldığımızı halkımızla paylaşıyoruz. Özellikle her yıl binlerce gencimize ücretsiz olarak verdiğimiz havacılık eğitimleri ile THK Üniversitemizde burslu olarak okuyan öğrencilerimiz sayesinde Türk Hava Kurumu; halkımıza, devletimize, milletimize, kısacası kendisini izleyen herkese büyük gurur ve onur yaşatmaktadır. Bu güzel günü şereflendiren konuklarımıza tekrardan hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum ve diyorum ki bu yılda Türk Hava Kurumu’nu izlemeye devam ediniz.”

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin